فایل ورد (word) ارايه الگوي بهينه توسعه شهري با تاکيد بر گردشگري شهري پايدار (نمونه مورد مطالعه: شهر اروميه)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ارايه الگوي بهينه توسعه شهري با تاکيد بر گردشگري شهري پايدار (نمونه مورد مطالعه: شهر اروميه) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ارايه الگوي بهينه توسعه شهري با تاکيد بر گردشگري شهري پايدار (نمونه مورد مطالعه: شهر اروميه)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ارايه الگوي بهينه توسعه شهري با تاکيد بر گردشگري شهري پايدار (نمونه مورد مطالعه: شهر اروميه)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ارايه الگوي بهينه توسعه شهري با تاکيد بر گردشگري شهري پايدار (نمونه مورد مطالعه: شهر اروميه) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملي عمران و معماري در مديريت شهري قرن 21

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

با ظهور بحران های شهری، شهروندان به دنبال آن هستند تا حداقل بتوانند در مختصر زمانی هرچند اندک، در محیطی متمایز، آرامش روحی و جسمی خود را برای شروعی مجدد بازیابند. برای ساختن شهرهای سالم، مناسب و پاسخگو در برابر نیازهای شهروندان می بایست به تعادل و توازن محیط های طبیعی و سبز آنها نسبت به سایر کاربرها، توجه ویژه ای شود. توجه به مقوله گردشگری شهری زمانی مهمتر جلوه تر می کند که طبق آمار در سال 2005 حدود 808 میلیون گردشگر در جهان جابجا شده اند که این خود باعث ایجاد درآمدی بالغ بر 282 میلیارد دلار بوده است. در این پژوهش که با هدف پژوهش ارزیابی روند توسعه شهری با توجه به تحقق اصول صنعت گردشگری صورت می گیرد و شهر ارومیه به عنوان نمونه مورد مطالعه پژوهش انتخاب شده؛ سعی برآن است تا با مطالعه مفاهیم و اصول گردشگری به روند توسعه شهری بخصوص در شهر ارومیه بعنوان یکی از شهرهای مهم که دارای جاذبه های طبیعی و آثار گردشگری فراوانی است؛ پرداخت. پس از استخراج اصول و شاخص های مورد نظر، میزان تاثیر هریک با استفاده از تکنیک AHP در توسعه مطلوب شهر مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای تجزیه و تحلیل اطلاعات و ارایه راهبردهای مناسب از ماتریس تحلیلی SWOT استفاده می شود. تحلیل و ارزیابی صورت گرفته نشانگر آن است که پراکنش و سطح دسترسی نامطلوب به فضاهای گردشگری، کیفیت طراحی نامطلوب نما و اغتشاشات بصری فضاهای عمومی، کیفیت پایین ورودی (شهر و فضاهای گردشگری)، فقدان امنیت افراد گردشگر در برابر تصادف به ترتیب مشکلاتی است که نیل به گردشگری پایدار را در این شهر با مشکل مواجه کرده است؛ که در راستای حل این مشکلات، راهکارهایی مدون ارایه شده است.

لینک کمکی