فایل ورد (word) تحليل فضا و نابرابري هاي اجتماعي در محله هاي مسکوني کلانشهر تهران (مطالعه موردي: منطقه 9 شهر تهران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تحليل فضا و نابرابري هاي اجتماعي در محله هاي مسکوني کلانشهر تهران (مطالعه موردي: منطقه 9 شهر تهران) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تحليل فضا و نابرابري هاي اجتماعي در محله هاي مسکوني کلانشهر تهران (مطالعه موردي: منطقه 9 شهر تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تحليل فضا و نابرابري هاي اجتماعي در محله هاي مسکوني کلانشهر تهران (مطالعه موردي: منطقه 9 شهر تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تحليل فضا و نابرابري هاي اجتماعي در محله هاي مسکوني کلانشهر تهران (مطالعه موردي: منطقه 9 شهر تهران) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملي عمران و معماري در مديريت شهري قرن 21

تعداد صفحات :27

چکیده مقاله:

در کشورهای در حال توسعه بدلیل فاحش بودن تفاوت های اجتماعی - اقتصادی و نابرابری و عدم تعادل در خدمات عمومی، تفاوت های فضایی تشدید شده است. در واقع نابرابری اجتماعی در فضای شهری حاصل دسترسی افتراقی نواحی شهر به منابع ارزشمند اجتماعی چون ثروت مادی، قدرت، منزلت و سرمایه فرهنگی است. در این پژوهش نابرابری ها در قالب شاخص ها و معیارهای مختلف مورد آزمون قرار گرفت که از یک سو معیارها به صورت مجزا در سطح محدوده مورد مطالعه تحلیل شد و از سوی دیگر با استفاده از نظرات کارشناسان و تکنیک تاپسیس وزن هر معیار مشخص شد. در نهایت و با ترکیب معیارهای وزن دار وضعیت کلی منطقه 9 به لحاظ نابرابری ها مشخص شد. به طور کلی نتایج زیر از پژوهش استخراج شد محله های امام زاده عبدالله و سرآسیاب وضعیت بسیار مطلوبی را به لحاظ برخورداری از معیارهای تحقیق دارند. در محله شهید دستغیب حاکمیت با وضعیت مطلوب است اما در بخش های بسیار کوچکی از محله گره های نامطلوبی مشاهده می شود. محله های دکتر هوشیار و استاد معین دارای هر دو حالت مطلوب و نامطلوب هستند و این حالت ها بصورت گره های پراکنده در سطح این دو محله توزیع شده اند. محله های مهرآباد جنوبی و شمشیری به طور مشترک دارای یک توده بزرگ وضعیت نامطلوب در مرزهای دو محله هستند و سایر نقاط این دو محله در وضعیت متوسط و مطلوب قرار دارند. محله فتح با وضعیت غالب نامطلوب مواجه است و اکثریت بخش های این محله را پاسخگویان از لحاظ معیارهای مختلف نامطلوب و بسیار نامطلوب ترسیم کرده اند.

لینک کمکی