فایل ورد (word) ارزيابي زيست محيطي پراکندگي مقادير Pb و Zn در خاک معدن طلاي ساريگوني (شمال خاوري قروه، کردستان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) ارزيابي زيست محيطي پراکندگي مقادير Pb و Zn در خاک معدن طلاي ساريگوني (شمال خاوري قروه، کردستان) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ارزيابي زيست محيطي پراکندگي مقادير Pb و Zn در خاک معدن طلاي ساريگوني (شمال خاوري قروه، کردستان) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ارزيابي زيست محيطي پراکندگي مقادير Pb و Zn در خاک معدن طلاي ساريگوني (شمال خاوري قروه، کردستان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ارزيابي زيست محيطي پراکندگي مقادير Pb و Zn در خاک معدن طلاي ساريگوني (شمال خاوري قروه، کردستان) :


سال انتشار : 1397تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

آلودگی خاک با فلزات سنگین به علت فعالیتهای معدنی خطراتی را برای پایداری محیط زیست و سلامت انسان ایجاد میکند. در این پژوهش پراکندگی میزان سرب و روی بر روی خاک معدن طلا ساریگونی کردستان مورد بحث قرار گرفته است. معدن طلا ساریگونی 7 سال است که بطور گسترده مورد بهره برداری و استخراج قرار میگیرد . با توجه به اهمیت محیط زیست و نقش انکار ناپذیر آن در توسعه پایدار، انجام مطالعات زیست محیطی مرتبط با معادن ضروری به نظر می رسد. نتیجه نشان میدهد که غلظت سرب با میانگین 311 ppm با بیشینه 1605 ppm در نزدیکی معدن، در حد بالای استاندارد محیط زیست خاک بوده و در کاربریهای مختلف در محدوده خطر قرار میگیرد. عنصر روی با غلظت میانگین 156 ppm با حداکثر غلظت 462 ppm در فاصله نزدیک از معدن در محدوده بدون خطر و در حد استاندارد محیط زیست قرار میگیرد. شاخص زمین انباشت برای سرب 2,9 و برای روی 0,28 محاسبه شد که به ترتیب در رده آلودگی 1 و 3 مولر قرار میگیرند. نقشه پراکندگی غلظت فلزات در GIS ترسیم شده است. با توجه به نتابج آنالیز میزان بالای سرب در منطقه بدلیل اثر فرآیندهای طبیعی و زمین شناسی منطقه پیشبینی شده است که فعالیتهای معدنکاری موجب تقویت شدت آن شده است که میتواند تهدید جدی برای پایداری محیط زیست و سلامت انسان باشد.

لینک کمکی