فایل ورد (word) اهميت مديريت مصرف آب و استفاده از آب هاي جايگزيني در معدنکاري و تاثير آن در بهبود بخشي به اقتصاد معادن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) اهميت مديريت مصرف آب و استفاده از آب هاي جايگزيني در معدنکاري و تاثير آن در بهبود بخشي به اقتصاد معادن دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) اهميت مديريت مصرف آب و استفاده از آب هاي جايگزيني در معدنکاري و تاثير آن در بهبود بخشي به اقتصاد معادن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) اهميت مديريت مصرف آب و استفاده از آب هاي جايگزيني در معدنکاري و تاثير آن در بهبود بخشي به اقتصاد معادن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) اهميت مديريت مصرف آب و استفاده از آب هاي جايگزيني در معدنکاري و تاثير آن در بهبود بخشي به اقتصاد معادن :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

استفاده از آب در تمام صنایع امری رایج بوده و بدون حضور این ماده حیاتی، انجام فعالیتهای صنعتی و معدنی غیرممکن خواهد بود. به عقیده بیشتر کارشناسان آب، کمبود منابع آب یکی از چالشهای مهم قرن حاضر کشور به شمار میرود. آب، چالشهای عدیده را در کشور در جنبه های مختلف فردی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، طبیعی، زیست محیطی و... به وجود آورده است. بخش معدن و صنایع معدنی کشور نیز از این چالشها در امان نبوده است وبعضا بنا به دلایلی همچون خشکسالی، مسایل سیاسی و... این بخش از صنعت با مشکلاتی به ویژه در بخش اقتصادی روبرو است. در مجموعه های معدنی، آب به طور کلی در عملیات فرآوری(خردایش، جدایش، پر عیارسازی و انتقال)، شبکه های خنک کننده، دفع گردو غبار (کارخانه های فرآوری، نوارهای نقاله و راه ها)، حملونقل کنسانتره و باطله به شکل اسلاری، شست و شوی تجهیزات، آب بهداشتی و شرب مورد استفاده قرار میگیرد. آب به عنوان یک نهاده تولید همچون نیروی کار، سرمایه، انرژی و مواد اولیه برای بخش معدن لازم و ضروری است و همچون سایر نهاده ها بهبود مدیریت و افزایش بهره وری از آن به ویژه در حال حاضر که اغلب کشور ها با مشکل کمبود آب روبرو هستند از اهمیت قابل توجهی برخوردار است بنابراین با توجه به اهمیت آب و لزوم وجود آن برای بقای بخش معدن نیاز است برنامه مدیریت آب در معادن کشور با الگوبرداری از کشورهای موفق در این زمینه پیگیری شود چراکه کاهش مصرف آب در صنایع از هر راهی که امکانپذیر باشد، منافع فراوانی را هم برای خود صنعت و هم برای جامعه و اقتصاد کشور در بر خواهد داشت.

لینک کمکی