فایل ورد (word) بررسي ژيوشيمي کانسار بوکسيت کوه سياه (استان کهگيلويه و بويراحمد) با استفاده از آناليز عناصر اصلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي ژيوشيمي کانسار بوکسيت کوه سياه (استان کهگيلويه و بويراحمد) با استفاده از آناليز عناصر اصلي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي ژيوشيمي کانسار بوکسيت کوه سياه (استان کهگيلويه و بويراحمد) با استفاده از آناليز عناصر اصلي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي ژيوشيمي کانسار بوکسيت کوه سياه (استان کهگيلويه و بويراحمد) با استفاده از آناليز عناصر اصلي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي ژيوشيمي کانسار بوکسيت کوه سياه (استان کهگيلويه و بويراحمد) با استفاده از آناليز عناصر اصلي :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

کانسار بوکسیت کوه سیاه در استان کهگیلویه و بویراحمد و در بخش بالایی سازند سروک واقع شده است. افق بوکسیتی کوه سیاه بر اساس بافت، ترکیب و رنگ به ترتیب از پایین به بالا شامل بوکسیت برشی، بوکسیت سفید، بوکسیت پیزولیتی، بوکسیت قرمز و بوکسیت زرد می باشد. در نمونه های مطالعه شده از کانسار کوه سیاه، نمودارهای دوتایی اکسیدهای اصلی ضریب همبستگی مثبت بالایی بین Al2O3 و TiO2 (R2= 0.99) و ضریب همبستگی منفی بین Al2O3 - SiO2 (R2= 0.82)، SiO2 -TiO2 (R2= 0.82)، Al2O3- Fe2O3 (R2= 0.72)، و Fe2O3 - TiO2 (R2= 0.85) را نشان می دهند. نمودار تغییرات اکسیدهای اصلی (K2O, Na2O, CaO, MnO, MgO) در مقابل Al2O3 نشان دهنده تهی شدگی و تحرک بالای این عناصر با افزایش میزان Al2O3 است. همه نمونه های بوکسیتی در کانسار کوه سیاه غنی از Al2O3 بوده و طی درجات بالای لاتریتی شدن تشکیل شده است. نمونه های بوکسیت کوه سیاه در طبقه بندی بوکسیت ها و بوکسیت های فریک قرار می گیرند و یک روند تدریجی از ترکیبات غنی از Al2O3 به غنی از Fe2O3 را نشان می دهد. ار اینرو شرایط دیرینه زمین شناسی در ناحیه مورد مطالعه برای بوکسیت زایی بیش از لاتریت زایی مطلوب بوده و موجب تحرک و غنی شدگی آلومینیم شده است.

لینک کمکی