فایل ورد (word) بررسي کارآيي روش هاي گراني سنجي و ژيوالکتريکي در مطالعه حفره هاي کارستي در محدوده زرين آباد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي کارآيي روش هاي گراني سنجي و ژيوالکتريکي در مطالعه حفره هاي کارستي در محدوده زرين آباد دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي کارآيي روش هاي گراني سنجي و ژيوالکتريکي در مطالعه حفره هاي کارستي در محدوده زرين آباد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي کارآيي روش هاي گراني سنجي و ژيوالکتريکي در مطالعه حفره هاي کارستي در محدوده زرين آباد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي کارآيي روش هاي گراني سنجي و ژيوالکتريکي در مطالعه حفره هاي کارستي در محدوده زرين آباد :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

امروزه کمبود منابع آبهای زیرزمینی شیرین برای توسعه پایدار یک کشور یک معضل اساسی محسوب میشود. با توجه به کیفیت بالای آبهای کارستی، شناسایی زونهای کارستی حاوی آب در مناطق آهکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این پژوهش از روشهای گرانی سنجی و مقاومت ویژه الکتریکی برای شناسایی زونهای کارستی حاوی آب در محدوده ی غار زرین آباد، در جنوب باختری روستایی به همین نام واقع در 45 کیلومتری جنوب شهرستان بروجرد، استان لرستان، استفاده شده است. برای روش مقاومت ویژه الکتریکی تعداد 8 پروفیل اکتشافی و برای روش گرانی سنجی تعداد 26 پروفیل طراحی شدند. پس از پردازش دادههای برداشت شده و اعمال تصحیحات لازم، نقشه ها و نیمرخ های مربوطه تهیه شدند. نتایج حاصل از روش مقاومت ویژه نشان داد که غار با ابعاد چند ده متر در زیر زمین گسترش یافته است و حفرات کارستی آن در پیوند و ارتباط با یکدیگر هستند. همچنین نتایج حاصل از روش گرانی سنجی کم تا بیش وجود حفرات کارستی در منطقه را نشان داد اما به دلیل تاثیر نامطلوب عوامل جانبی از جمله شیرین بودن آب، فاصله زیاد نقاط برداشت، پوشش سطحی خاک رس و لایه های کنگلومرایی، نتایج حاصل از این روش تطابق خوبی با روش مقاومت ویژه نداشته و برای اکتشاف حفرات کارستی به اندازه ی روش مقاومت ویژه قابل اعتماد نیست. این حفرات با روش مقاومت ویژه به خوبی شناسایی شدند.

لینک کمکی