فایل ورد (word) پترولوژي، زمين شناسي ايزوتوپي و شيمي کاني اليوين در سنگهاي اليوين گابرويي تاريک دره (جنوب شرق شاهرود)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) پترولوژي، زمين شناسي ايزوتوپي و شيمي کاني اليوين در سنگهاي اليوين گابرويي تاريک دره (جنوب شرق شاهرود) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) پترولوژي، زمين شناسي ايزوتوپي و شيمي کاني اليوين در سنگهاي اليوين گابرويي تاريک دره (جنوب شرق شاهرود)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پترولوژي، زمين شناسي ايزوتوپي و شيمي کاني اليوين در سنگهاي اليوين گابرويي تاريک دره (جنوب شرق شاهرود)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پترولوژي، زمين شناسي ايزوتوپي و شيمي کاني اليوين در سنگهاي اليوين گابرويي تاريک دره (جنوب شرق شاهرود) :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

در این پژوهش داده های ژیوشیمیایی، ایزوتوپی و شیمی کانی الیوین در سنگهای الیوین گابرویی منطقه تاریکدره (در حدود220 کیلومتری جنوبشرق شاهرود) برای اولین بار ارایه گردیده است. میزبان این توده الیوین گابرویی، توالی آتشفشانی و آتشفشانی–رسوبی پالیوسن-ایوسن میانی و همچنین واحدهای سنگی دگرگونی نیوپروتروزوییک واقع در شمال پهنه ساختاری ایران مرکزی است. در واحدهای سنگی نیوپروتروزوییک در برخی مناطق آثاری از کانیزایی مس به چشم میخورد. کانیهای اصلی در این سنگها شامل الیوین (کریزولیت-هیالوسیدریت)، پیروکسن (دیوپسید-اوژیت) و پلاژیوکلاز (آندزین -لابرادوریت) و کانیهای فرعی شامل مگنتیت و تیتانومگنتیت میباشند. بر اساس نتایج ژیوشیمیایی و زمین شناسی ایزوتوپی به روش Rb-Sr و Sm-Nd میتوان گفت که این سنگهای الیوین گابرویی، حاصل تبلور تفریقی از ماگمای بازیک نشات گرفته از گوشته بالای ورقه اقیانوسی فرورانده شدهی نیوتتیس (شاخه سبزوار-درونه) هستند.

لینک کمکی