فایل ورد (word) تاثير شرايط اقليمي بر تشکيل لاتريت هاي نيکل دار منطقه چشمه رستمي، شهرستان بوانات، استان فارس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تاثير شرايط اقليمي بر تشکيل لاتريت هاي نيکل دار منطقه چشمه رستمي، شهرستان بوانات، استان فارس دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تاثير شرايط اقليمي بر تشکيل لاتريت هاي نيکل دار منطقه چشمه رستمي، شهرستان بوانات، استان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تاثير شرايط اقليمي بر تشکيل لاتريت هاي نيکل دار منطقه چشمه رستمي، شهرستان بوانات، استان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تاثير شرايط اقليمي بر تشکيل لاتريت هاي نيکل دار منطقه چشمه رستمي، شهرستان بوانات، استان فارس :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

لاتریت های نیکل دار در منطقه چشمه رستمی شهرستان بوانات در فاصله 50 کیلومتری جنوب شرقی شهر سوریان مرکز شهرستان بوانات به صورت بخشی از زون ساختاری زاگرس خرد شده (Crushed Zone) قرار دارند. این لاتریت ها در اثر هوازدگی سنگ های افیولیتی نوع هارزبورژیت و به میزان کمتر دونیت ایجاد شده اند. میزان هوازدگی که متاثر از شرایط اقلیمی محیط است تاثیر به سزایی در فرآیند لاتریتی شدن سنگ های اولترامافیک و تمرکز نیکل در این خاک ها دارد. تعیین میزان شدت هوازدگی با استفاده از نمودار شدت هوازدگی و نیز غلظت عناصری چون ,Si ,Fe Ni در افق های لاتریتی و همچنین خصوصیات دیگری نظیر داده های pH نشان می دهند که شدت هوازدگی در منطقه چشمه رستمی از نوع ضعیف تا متوسط می باشد. پایین بودن غلظت اولیه Niدر سنگ های مادر از یک سو (متوسطppm 1898) و شدت هوازدگی کم تا متوسط از سوی دیگر که موجب عدم آزادسازی درجه بالای Ni از ساختار کانی الیوین گشته است از مهمترین دلایل تشکیل خاک های لاتریتی نیکل دار عیار پایین (حداکثرppm 6793) در منطقه مورد مطالعه می باشند.

لینک کمکی