فایل ورد (word) کانه زايي کروميت قره داش- زنجان: شواهدي از بقاياي پوسته اقيانوسي پروتو تتيس در ايران مرکزي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) کانه زايي کروميت قره داش- زنجان: شواهدي از بقاياي پوسته اقيانوسي پروتو تتيس در ايران مرکزي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) کانه زايي کروميت قره داش- زنجان: شواهدي از بقاياي پوسته اقيانوسي پروتو تتيس در ايران مرکزي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) کانه زايي کروميت قره داش- زنجان: شواهدي از بقاياي پوسته اقيانوسي پروتو تتيس در ايران مرکزي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) کانه زايي کروميت قره داش- زنجان: شواهدي از بقاياي پوسته اقيانوسي پروتو تتيس در ايران مرکزي :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

منطقه قره داش (زنجان) به عنوان بخشی از کمپلکس دگرگونی تکاب در پهنه ایران مرکزی واقع شده است. از دیدگاه زمین-شناسی ناحیه ای، واحدهای سنگی رخنمون یافته شامل سنگ های آمفیبولیت با میان لایه هایی از مرمر و سنگ های افیولیتی دگرگون شده (سرپانتینیت، دیاباز و گدازه های بازالتی) می باشند. بر اساس مطالعات صحرایی متاپریدوتیت های رخنمون یافته در محدوده مورد مطالعه میزبان کانه زایی کرومیت هستند. مطالعات میکروسکوپی انجام یافته، سنگ میزبان کرومیتیت های قره داش را لرزولیت تا هارزبورژیت سزپانتینیتی شده تعیین نموده است. کانه زایی کرومیت به صورت رخنمون های کوچک عدسی شکل از کرومیتیت با بافت توده ای و همراه با رگه های کلسیتی ثانویه است. کرومیتیت های قره داش از کروم اسپینل هایی تشکیل شده اند که حاوی انکلوزیون های فراوانی از کانی های فلزات پایه می باشند. بر اساس مطالعات ژیوشیمیایی، کرومیتیت های مورد مطالعه دارای ویژگی پادیفرم هستند و با توجه به مقادیر بالای Cr# و مقادیر نسبتا پایین TiO2 آن ها می توان نتیجه گرفت که این کرومیتیت ها متعلق به پریدوتیت هایی با ماهیت افیولیتی هستند. بر اساس سن کمپلکس دگرگونی تکاب احتمال می رود کانه زایی کرومیت قره داش در ارتباط با بقایای پوسته اقیانوسی پروتوتتیس ایران مرکزی باشد.

لینک کمکی