فایل ورد (word) کاني سازي و معيارهاي اکتشافي سه کانسار طلاي ساري گوناي، طلاي زرشوران و مس-طلاي دالي در کوهزاد زاگرس

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) کاني سازي و معيارهاي اکتشافي سه کانسار طلاي ساري گوناي، طلاي زرشوران و مس-طلاي دالي در کوهزاد زاگرس دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) کاني سازي و معيارهاي اکتشافي سه کانسار طلاي ساري گوناي، طلاي زرشوران و مس-طلاي دالي در کوهزاد زاگرس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) کاني سازي و معيارهاي اکتشافي سه کانسار طلاي ساري گوناي، طلاي زرشوران و مس-طلاي دالي در کوهزاد زاگرس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) کاني سازي و معيارهاي اکتشافي سه کانسار طلاي ساري گوناي، طلاي زرشوران و مس-طلاي دالي در کوهزاد زاگرس :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

سه کانسار طلای ساری گونای، طلای زرشوران و مس- طلای دالی واقع در این کمان ولکانیکی ارومیه-دختر و زون سنندج-سیرجان از مهمترین و بزرگترین کانسار های طلا در ایران محسوب می شوند. کانی سازی در ساری گونای از نوع اپی ترمال سولفیداسیون پایین میباشد که در حدود 11 میلیون سال پیش در ارتباط با سنگ های آلکالن داسیت پورفیری شکل گرفته است. کانی سازی در کانسار طلای زرشوران تیپ شبه کارلین با سنگ میزبان رسوبی کربناته می باشد که در حدود 14 میلیون سال پیش در رابطه با یک ماگماتیسم آلکالن واقع در کنتاکت ارومیه-دختر و پهنه سنندج- سیرجان شکل گرفته است. در کانسار مس- طلای دالی کانی سازی از نوع پورفیری با سنگ میزبان آذرین دیوریتی میباشد که در حدود 15 میلیون سال پیش در رابطه با یک ماگمای کالک آلکالن در حاشیه غربی کمربند ارومیه-دختر تشکیل شده است. مقایسه نتایج این مطالعات همچنین نشان می دهد که کانی سازی در ساری گونای و زرشوران علی رغم سنگ میزبان متفاوت، دارای شباهت هایی می باشند، در حالی که کانی سازی در دالی کاملا با آن دو فرق دارد. از جمله معیارهای اکتشاف کانسار های مشابه با زرشوران و ساری گونای می توان به ماگماتیسم آلکالن ، ساختارهای شمال شرقی- جنوب غربی، پاراژنز عناصر Au-As-Sb-Hg-Tl-Te، طلای غیر قابل مشاهده در پیریت آرسنیک دار، سیلیسی شدن قوی اشاره کرد. از جمله معیارهای اکتشاف کانسار های مشابه دالی را می توان به ماگماتیسم دیوریتی کالک آلکالن ناشی از فرورانش صفحه قاره ای- صفحه اقیانوسی، دگرسانی قوی پتاسیک و سیلیسی شدن همراه کانی سازی اولیژیست، ساختارهای شمال شرقی- جنوب غربی و آنومالی مغناطیسی شدید در زون پتاسیک اشاره نمود.

لینک کمکی