فایل ورد (word) مطالعات سيالات درگير و ايزوتوپ گوگرد در کانسارآهن سرويان، استان مرکزي: شواهدي بر منشا کانسنگ

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مطالعات سيالات درگير و ايزوتوپ گوگرد در کانسارآهن سرويان، استان مرکزي: شواهدي بر منشا کانسنگ دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مطالعات سيالات درگير و ايزوتوپ گوگرد در کانسارآهن سرويان، استان مرکزي: شواهدي بر منشا کانسنگ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مطالعات سيالات درگير و ايزوتوپ گوگرد در کانسارآهن سرويان، استان مرکزي: شواهدي بر منشا کانسنگ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مطالعات سيالات درگير و ايزوتوپ گوگرد در کانسارآهن سرويان، استان مرکزي: شواهدي بر منشا کانسنگ :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : دهمين همايش انجمن زمين شناسي اقتصادي ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

کانسار آهن سرویان در30 کیلومتری شمال شرق شهرستان دلیجان در استان مرکزی در زون ماگمایی ارومیه- دختر واقع شده است. مگنتیت کانه اصلی کانسار است و همراه با آن هماتیت، گوتیت، پیریت و کالکوپیریت وجود دارد. ترکیب ایزوتوپی گوگرد کانی پیریت کانسار آهن سرویان از 7/3 تا 6/6 ‰ تغییر می کند که این مقادیر، مثبت تر از مقادیر 34S ماگمایی است. بنابراین ترکیب ایزوتوپی گوگرد سیالات مشتق شده از ماگما ممکن است بر اثر آلایش با گوگرد سنگهای رسوبی منطقه مورد مطالعه تغییر یافته باشد. وجود دو گروه از سیالات درگیر با دما و شوری بالا و سیالات درگیر با دما و شوری پایین در نمونه های کلسیت کانسار آهن سرویان نشان می دهد که سیال کانسنگ ساز بطور عمده از اختلاط آبهای ماگمایی و آبهای جوی تشکیل شده اند. با کاهش دما، فشار و میزان شوری به دلیل آمیختگی آبهای ماگمایی با آبهای جوی، کمپلکس های کلریدی ناپایدار شده اند. مگنتیت در سنگهای کربناتی و آذر آوری ته نشست شده است.

لینک کمکی