فایل ورد (word) رابطه بين رشد دارايي و بازده مقطعي سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) رابطه بين رشد دارايي و بازده مقطعي سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) رابطه بين رشد دارايي و بازده مقطعي سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) رابطه بين رشد دارايي و بازده مقطعي سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) رابطه بين رشد دارايي و بازده مقطعي سهام در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : همايش بين المللي جامع حسابداري ايران

تعداد صفحات :26

چکیده مقاله:

هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین رشد دارایی و بازده مقطعی سهام هست. در این پژوهش تعداد 125 شرکت از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی بین سال های 1388 تا 1393 (درمجموع 750 شرکت) موردبررسی قرار گرفت. در این حوزه دو رویکرد عمده مورداستفاده قرار گرفت: اول، تجزیه و تحلیل پرتفوی و دوم، تجزیه و تحلیل رگرسیون مقطعی. در تجزیه و تحلیل پرتفوی سهام ها به طور سالانه و با توجه به ویژگی های آن ها (همانند بازده خام، ریسک تعدیل شده بازده) دسته بندی شده و هر یک از پرتفوی ها با استفاده از ناهنجاری ها موردبررسی قرار می گیرند. در تجزیه و تحلیل مقطعی از سمت سطح پرتفوی به سمت سطح سهام منفرد حرکت انجام گرفت. در این پژوهش به منظور بررسی فرضیه های پژوهش تلاش شده است تا از هر دو روش بهره گرفته شود. نتایج حاصل از بررسی فرضیه ها بیان می دارد که بین سرمایه گذاری و بازده آتی سهام رابطه منفی وجود دارد و وقتی بازده قبلی شرکت هایی با سرمایه گذاری زیاد از بازده آتی آن ها بیشتر است، بازده قبلی شرکت های با سرمایه گذاری بالا از بازده شرکت های با سرمایه گذاری پایین بیشتر است که منجر به رد فرضیه گردید. ولی رابطه منفی بین سرمایه گذاری و بازده آتی سهام در شرکت های با جریان نقدی بیشتر، بدهی کمتر و یا شرکت های دولتی قوی تر و همچنین بازده سهام بعد از توسعه دارایی و افت سرمایه گذاری منجر به تایید فرضیه گردید.

لینک کمکی