فایل ورد (word) بررسي مشارکت شهروندان در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري (محدوده مورد مطالعه: محله عامري شهر اهواز)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) بررسي مشارکت شهروندان در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري (محدوده مورد مطالعه: محله عامري شهر اهواز) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي مشارکت شهروندان در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري (محدوده مورد مطالعه: محله عامري شهر اهواز) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي مشارکت شهروندان در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري (محدوده مورد مطالعه: محله عامري شهر اهواز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي مشارکت شهروندان در بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده شهري (محدوده مورد مطالعه: محله عامري شهر اهواز) :


سال انتشار : 1396تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

امروزه ضرورت مشارکت شهروندان در بهبود وضعیت کالبدی و اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. تجربه کشور های مختلف جهان در طرح توسعه شهری نشان می دهد، اجرای طرح ها در بسیاری از موارد از توان دولت خارج است. موفقیت طرح ها در گرو مشارکت مردمی و نهاد های محلی است و تنها جلب اعتماد عمومی، تشویق مردم در مراحل مختلف طرح و استفاده از مشاوره عمومی باعث می شود که طرح ها در مرحله اول تا حدود زیادی در تدوین اهداف و قابلیت های اجرایی با موفقیت همگام باشند و در نهایت بتوانند با اتکا بر داده های موثق، نیازها و پشتوانه مردم، موفقیت خود را تضمین کنند. هدف این مقاله بررسی مشارکت شهروندان در بهسازی و نوسازی بافت فرسوده می باشد. در این پژوهش، ضمن بررسی دلایل اصلی عدم مشارکت شهروندان در امر نوسازی محله ، به شناسایی اقداماتی که شهروندان را به مشارکت در بهسازی بافت فرسوده محله تشویق می کنند پرداخته می شود. در این پژوهش از روش تحقیق براساس هدف توسعه ای-کاربردی و براساس ماهیت توصیفی- تحلیلی براساس زمان مقطعی می باشد. تجزیه و تحلیل دادها براساس مدل swot و تکنیک دلفی که جامعه اماری به تعداد 30 نفر از نخبگان و کارشناسان امور شهری تهیه و تنطیم گردیده . نتایج نشان می دهد که شهروندانی که که باطرح بهسازی و نوسازی محله موافقند، تمایل بیشتری به تشکیل یک تشکل محله ای جهت بهبود شرایط خود را دارند و همچنین اعتقاد دارند که تشکیل شورایاری محله می تواند موجبات مشارکت شهروندان را فراهم آورد.

لینک کمکی