فایل ورد (word) تغييرات پارادايم هاي فکري در حکمراني و اثر آن بر شيوه ي طراحي شهرها (با اشاره بر شيوه هاي حکمراني و طراحي در ايران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

فایل ورد (word) تغييرات پارادايم هاي فکري در حکمراني و اثر آن بر شيوه ي طراحي شهرها (با اشاره بر شيوه هاي حکمراني و طراحي در ايران) دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تغييرات پارادايم هاي فکري در حکمراني و اثر آن بر شيوه ي طراحي شهرها (با اشاره بر شيوه هاي حکمراني و طراحي در ايران) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تغييرات پارادايم هاي فکري در حکمراني و اثر آن بر شيوه ي طراحي شهرها (با اشاره بر شيوه هاي حکمراني و طراحي در ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تغييرات پارادايم هاي فکري در حکمراني و اثر آن بر شيوه ي طراحي شهرها (با اشاره بر شيوه هاي حکمراني و طراحي در ايران) :


سال انتشار : 1396تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

شهر و مدیریت آن از مهمترین مسایل در رابطه با مسیله ی حکومت است. در طول سالها در طی فرآیند تحول پارادایم های فکری، بسیاری قلمروها منجمله حکومت و جامعه دستخوش تغییرات شدند. با نفوذ این تحولات به شهر، شیوه های طراحی شهری به عنوان پایگاه جامعه مدنی و نیز ابزار اعمال حاکمیت دچار تفاوتهای بسیاری شد. بنابراین در بررسی روشهای طراحی شهرها علاوه بر دیدگاههای طراحانه، عوامل دیگری چون حکمرانی نیز حایز اهمیتند. در این نوشتار بر آنیم با هدف شناخت تاثیرات متقابل پارادایم های فکری در حکمرانی و در پی آن در شیوههای طراحی شهرها، به شناخت مختصری از پارادایمهای غالب حکمرانی و طراحی شهری در ایران دست یابیم. لذا با استفاده از مطالعات کتابخانهای و روش توصیفی تحلیلی، پس از بررسی تحولات پارادایمهای فکری، به بررسی اثر آنها بر شیوه های حکمرانی و شیوههای طراحی شهر پرداخته و نگرش غالب حکومتی و روشهای طراحی شهری منتج از آن در ایران را استخراج مینماییم. مطابق با یافته های این پژوهش پارادایمهای فکری مدرن، پستمدرن و پستپستمدرن هر کدام سبب ایجاد تغییراتی در حوزههای حکومتی و شهری به لحاظ ماهیت و رویه شدند. همچنین در رابطه با شیوه های طراحی شهر در کشورمان به نظر میرسد ناکارآمدی طرحهای کنونی در اثر بیتوجهی به ضعفهای ماهوی و رویهای موجود و عدم همگامی با نقاط قوت پارادایم های متاخرتر مانند استفاده از روشهای مشارکتی است.

لینک کمکی