فایل ورد (word) توسعه فضاهاي فرهنگي انسان مدار با رويکرد تقويت تعاملات اجتماعي (نمونه موردي فرهنگسراي موسيقي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) توسعه فضاهاي فرهنگي انسان مدار با رويکرد تقويت تعاملات اجتماعي (نمونه موردي فرهنگسراي موسيقي) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) توسعه فضاهاي فرهنگي انسان مدار با رويکرد تقويت تعاملات اجتماعي (نمونه موردي فرهنگسراي موسيقي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) توسعه فضاهاي فرهنگي انسان مدار با رويکرد تقويت تعاملات اجتماعي (نمونه موردي فرهنگسراي موسيقي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) توسعه فضاهاي فرهنگي انسان مدار با رويکرد تقويت تعاملات اجتماعي (نمونه موردي فرهنگسراي موسيقي) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي معماري، فرهنگ و مديريت شهري

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

فضاهای فرهنگی محل مناسبی برای برقراری تعاملات اجتماعی محسوب می شوند و نقش مهمی در ایجاد و ارتقای تعاملات و ارتباط افراد با یکدیگر و زندگی اجتماعی آن ها دارند. با درک چگونگی ارتباط محیط انسان ساخت و روابط اجتماعی میان افراد می توان معماران و طراحان را در جهت طراحی مناسب چنین فضاهایی یاری رساند. هدف از تحقیق حاضر که به روش تحلیلی – توصیفی است یافتن روابطی بین کیفیت های فضایی و مفاهیم اجتماعی از جمله اجتماع پذیری در معماری و طراحی شهری و بکارگیری آنها در طراحی بناهای فرهنگی است. چراکه فرهنگسراها باید به عنوان یک قرارگاه رفتاری پاسخگوی نیازهای رفتاری ثابت و متفاوت گروه های مختلف مردمی باشد. در این میان فرهنگسرای موسیقی به عنوان نمادی از مرکز فعالیت یک یا چند نهاد فرهنگی می تواند نقش مهمی در ارتقای تعاملات اجتماعی داشته باشد. بنابرین ارایه یک ایده طراحی در راستای افزایش کیفیت فضاهای فرهنگسرا به منظور افزایش تعاملات اجتماعی و متعادل نمودن حس تعلق خاطر به کالبد فرهنگسرا ، همگام با حوزه رفتاری آن، می تواند مهمترین هدف کاربردی این تحقیق به شمار آید. نتایج تحقیق حاضر نشان می دهد میزان تعامل با معیارهایی چون عملکرد (نوع کاربری)، مجاورت و جهت گیری قابل تبیین و سنجش است هرچه کیفیت مولفه های کالبدی و فعالیتی محیط ساخته شده بالاتر باشد، آن محیط قابلیت اجتماع پذیری بالایی دارد.

لینک کمکی