فایل ورد (word) نقش طراحي فضاهاي شهري در آسايش و امنيت معلولين با بررسي نمونه موردي( محله نهضت آباد اهواز)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) نقش طراحي فضاهاي شهري در آسايش و امنيت معلولين با بررسي نمونه موردي( محله نهضت آباد اهواز) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) نقش طراحي فضاهاي شهري در آسايش و امنيت معلولين با بررسي نمونه موردي( محله نهضت آباد اهواز)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) نقش طراحي فضاهاي شهري در آسايش و امنيت معلولين با بررسي نمونه موردي( محله نهضت آباد اهواز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) نقش طراحي فضاهاي شهري در آسايش و امنيت معلولين با بررسي نمونه موردي( محله نهضت آباد اهواز) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي معماري، فرهنگ و مديريت شهري

تعداد صفحات :22

چکیده مقاله:

فضاهای شهری در طول تاریخ بشر همواره عرصه اجرای کارکردهای اجتماعی بوده و بسیاری از فعالیت های وابسته به عرصه خصوصی مانند خانواده نیز به عرصه عمومی و فضاهای شهری سپرده شده است، بنابراین این فضاها از مهم ترین و فعال ترین مکان های شهری در دوران های مختلف زندگی بشر به حساب آمده و باید برای حضور همه افراد جامعه اعم از معلولین و افراد عادی زمینه حضور را فراهم کند. طراحی مناسب و جامع نگر به طور مستقیم بر روانشناسی شهر و چه بسا بر روان و خلقیات شخصی افراد نیز موثر است. در همین راستا این پژوهش قصد دارد با روشی توصیفی – تحلیلی به بررسی فرضیه های عوامل موثر بر حضور و مشارکت هرچه بیشتر شهروندان معلول و موانع حاضر بر عدم حضور این اقشار در منطقه نهضت آباد شهر اهواز با جمعیتی معادل 165192بپردازد. در جهت تحقق این امر به کمک فرمول کوکران 192 نفر به عنوان جامعه نمونه انتخاب شده و پرسشنامه هایی در میان افراد متخصص در زمینه شهرسازی ومعماری و شهروندان معلول توزیع گردیده است. اطلاعات گردآوری شده از طریق نرم افزار SPSS توصیف و تحلیل شده اند. میتوان نتایج حاصل از ارزشیابی یافته های میدانی را اینگونه عنوان کرد که با توجه به درصد شاخص ها،بهبود کالبدی فضاهای شهری نقشی تاثیر گذار در تعامل شهروندان معلول با محیط شهری دارند.

لینک کمکی