فایل ورد (word) مقاوم سازي لرزه اي قاب هاي فولادي داراي مهاربندي زانويي با استفاده از آلياژهاي حافظه دار شکلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقاوم سازي لرزه اي قاب هاي فولادي داراي مهاربندي زانويي با استفاده از آلياژهاي حافظه دار شکلي دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقاوم سازي لرزه اي قاب هاي فولادي داراي مهاربندي زانويي با استفاده از آلياژهاي حافظه دار شکلي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقاوم سازي لرزه اي قاب هاي فولادي داراي مهاربندي زانويي با استفاده از آلياژهاي حافظه دار شکلي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقاوم سازي لرزه اي قاب هاي فولادي داراي مهاربندي زانويي با استفاده از آلياژهاي حافظه دار شکلي :


سال انتشار : 1397

نام کنفرانس یا همایش : ششمين کنفرانس سراسري معماري و مهندسي عمران

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

سیستم مهاربندهای زانویی نوع جدیدی از قابهای مهاربند شده می باشند که در آن، مهاربندها سختی سازه و المان های زانویی با جذب انرژی طی تسلیم خمشی یا برشی همانند یک فیوز، شکل پذیری سازه را تامین می کنند در سیستم قاب با مهاربند زانویی، برای اطمینان از شکل پذیری لازم، به جای اتصال برشی از یک عضو سازهای ثانویه (عضو زانویی)، استفاده میشود. در عین حال وجود مهاربند قطری، سبب ایجاد سختی جانبی قابل توجهی میشود. با تشکیل مفصل های پلاستیک در عضو زانویی، قسمتهای اصلی سازه ایمن و سالم باقی میماند. در این حالت اصلاح و ترمیم سازه، به آسانی و با تعویض عضو زانویی صورت می گیرد. علی رغم مزایای فوق عیب بزرگ این سیستم ها رفتار هیسترزیس آن بوده که دارای منحنی هیسترزیس نامتقارن می باشند. از طرفی آلیاژهای حافظه دار شکلی مصالح جدیدی هستند که در چند دهه اخیر کاربردهای مختلفی در زمینه های علوم و مهندسی پیدا کردهاند. این مواد از آلیاژهای فلزی هستند که قادرند تغییر شکل و کرنشهای دایمی که بر آنها اعمال میشود را بازیابی نموده و در نهایت، به شکل اولیه ی خود، بازگردند. به منظور بهبود رفتار هیسترزیس مهاربندهای زانویی از آلیاژهای حافظه دار شکلی (SMAs) استفاده گردید. هدف از این تحقیق بررسی اثر استفاده از این نوع آلیاژها در رفتار لرزه ای قابهای فولادی مجهز به مهاربندی زانویی است. بدین منظور یک قاب یک دهنه یک طبقه به صورت مهاربندی زانویی یکطرفه و دوطرفه مدل شده و با استفاده از تحلیل استاتیکی غیر خطی ، استاتیکی تاریخچه زمانی و دینامیکی مورد بررسی قرار گرفت. در گام بعد به قاب مورد نظر آلیاژ حافظه دار شکلی اضافه شده و تحلیل های مذکور مجددا انجام گرفته و نتایج با هم مقایسه گردید نتایج تحقیق نشان داد که استفاده از میراگرهای SMA باعث کاهش جابجایی و افزایش ظرفیت باربری سازه میشود. همچنین مقدار تاثیر این نوع میراگرها در قابهای دارای مهاربندی یکطرفه بیشتر از مقاب های دارای مهاربندی دو طرفه بود.

لینک کمکی