فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها دارای 270 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها :

دید کلی :
آشنایی با مهمترین مفاهیم مالیه عمومی و سیاست مالی، روند تغییرات سهم دولت از درآمد ملی، عدم کارایی مکانیزم بازار، توزیع درآمد توسط دولت، مالیات و انواع و اثرات آن، سوبسید و انواع و اثرات آن، بودجه و ... و بررسی ابعاد و جوانب گوناگون مسائل مطروحه فوق در زمره مهمترین اهداف این درس میباشند.


توضیحات کامل :

عنوان: فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها

 

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 270

 

نام درس: مالیه عمومی و بودجه

نام منبع درس:مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها

دکتر جمشید پژویان انتشارات دانشگاه پیام نور
 

نقش دولت و اندازه آن:

uدیدگاههای مختلف پیرامون نقش دولت و اندازه آن :

u1- مرکانتیلیسم: دولت نقش عمده ای در اقتصاد و تجارت دارد. طرفداران مرکانتیلیسم اعتقاد به وجود دولتی داشتند که مقتدر بوده و بتواند هر چه بیشتر ذخایر طلا و نقره را در کشور افزایش دهد. این امر مستلزم دخالت زیاد دولت در اقتصاد و تجارت بود.

u2- فیزیوکراسی : uطرفداران فیزیوکراسی یا حامیان نظام طبیعی جایگاه مهمی برای دولت قائل نبودند. به عقیده ایشان نظام طبیعی خود، تعادل را در بازار ایجاد خواهد کرد و لذا نیازی به دخالت دولت نیست.  

u3- کلاسیک ها: uایشان به کاهش دخالت دولت در اقتصاد و دارا بودن حداقل درآمد و هزینه برای دولت اعتقاد داشتند. به عقیده ایشان، در صورت وجود شرایط رقابت، مکانیزم بازار خود تضمین کننده تعادل، کارایی، تخصیص بهینه منابع و حداکثر رفاه می باشد و لذا نیازی به دخالت دولت نیست. u در دوره کلاسیک ها در بخش کشاورزی و صنعت شرایطی مشابه بازارهای رقابتی موجود بود. uالبته واضح است که همه بازارها شرایط لازم برای رقابت کامل را ندارند، لذا بازار لزوما ً تامین کننده کلیه نیازهای ضروری جامعه نمی باشد.

وظایف دولت از دیدگاه آدام اسمیت در کتاب ثروت ملل:

1- ایجاد امنیت اجتماعی یعنی حمایت از جان و ناموس افراد جامعه و امنیت اقتصادی یعنی حمایت از اموال افراد جامعه

2- ایجاد نظم و اعمال قانون از طریق تاسیس دادگاه ها و نیروی انتظامی

3- تولید کالاها و خدمات عمومی

 

لینک کمکی