فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی دارای 314 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی :

دید کلی :
آشنائی با تكنیك‌های صحیح و علمی زراعت به ما كمك می‌كند تا از منابع آب و خاك كشور در جهت تامین تولیدات گیاهی مورد نیاز جامعه به نحو مطلوب بهره‌برداری كنیم. در غیر این صورت اعمال فشار در زمینه تولیدات گیاهی و متوسل شدن به روشهای ناصحیح و بهره‌برداری بیش از حد از منابع طبیعی، نه تنها كمكی به خود اتكایی كشور نمی‌كند بلكه خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر محیط‌زیست وارد می‌آورد.


توضیحات کامل :

عنوان: فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی

 

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 314

زراعت عمومی

بر اساس کتاب زراعت عمومی
مولف: کمال سادات اسمعیلان

انتشارات دانشگاه پیام نور
 

هدف کلی درس

•هدفهای ارائه این درس به دانشجویان رشته اقتصاد کشاورزی عبارتند از: .1شناخت و طبقه بندی گیاهان زراعی از نظر فصل رشد، طول عمر، هدف تولید و ... .2تاثیر عوامل محیطی در رشد و نمو و تولید مثل گیاهان زراعی. .3شناخت مراحل و چگونگی آماده سازی بستر بذر، عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات زراعی.

مقدمه

•تولید غذا، پوشاك و سوخت همواره در طول تاریخ مهمترین مساله مورد توجه جوامع انسانی بوده است. تولیدات گیاهی، اساس تامین غذا را تشكیل می‌دهند، بطوری كه جیره غذایی بسیاری از مردم تقریبا بر مصرف مستقیم فرآورده‌های گیاهی متكی است. حتی گوشت و فرآورده‌های دامی نیز كه گاهی به جیره غذایی افزوده می‌شوند از تولیدات گیاهی منشاء می‌گیرند. تولید الیاف نیز مستقیما و یا به طور غیرمستقیم به گیاهان زراعی وابسته‌اند. در بسیاری از كشورهای فقیر و توسعه نیافته برای مصارف پخت و پز و تولید گرما عمدتا از گیاهان به عنوان سوخت استفاده می‌شود.

زراعت عبارت است از:

•علم و فن كشت و كار و بهره‌برداری از آب و خاك و گیاه. •آشنائی با تكنیك‌های صحیح و علمی زراعت به ما كمك می‌كند تا از منابع آب و خاك كشور در جهت تامین تولیدات گیاهی مورد نیاز جامعه به نحو مطلوب بهره‌برداری كنیم. در غیر این صورت اعمال فشار در زمینه تولیدات گیاهی و متوسل شدن به روشهای ناصحیح و بهره‌برداری بیش از حد از منابع طبیعی، نه تنها كمكی به خود اتكایی كشور نمی‌كند بلكه خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر محیط‌زیست وارد می‌آورد.

 

فایل ورد (word) پاورپوینت خلاصه کتاب زراعت عمومی
فهرست مطالب

فصل اول: كلیات و تعاریف

فصل دوم: گروه‌بندی گیاهان زراعی

فصل سوم: اندامهای گیاه (شكل، ساختمان، وظایف)

فصل چهار: عوامل محیطی مؤثر بر رشد و نمو گیاهان

فصل پنجم: آماده سازی بستر بذر

فصل ششم: بذر در زراعت

فصل هفتم: عملیات كاشت

فصل هشتم: عملیات داشت

فصل نهم: عملیات برداشت محصول

فصل دهم: آیش و تناوب زراعی

 

لینک کمکی