فایل ورد (word) بررسي امکان پرورش قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهاي آب شور طبيعي زهک - سيستان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي امکان پرورش قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهاي آب شور طبيعي زهک - سيستان دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي امکان پرورش قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهاي آب شور طبيعي زهک - سيستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي امکان پرورش قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهاي آب شور طبيعي زهک - سيستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي امکان پرورش قزل آلاي رنگين کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهاي آب شور طبيعي زهک - سيستان :
نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي شيلات و آبزيان ايران

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

منطقه زهک در سیستان با دارابودن سطح آب های زیرزمینی نسبتاً بالا و فراوان با شوری و قابلیت هدایت الکتریکی زیاد (7500-4000) میکروموس بر سانتی متر) یکی از مناطق منحصر به فرد می باشد. این آب های لب شور در امر کشاورزی و شرب، کارایی مناسبی نداشته لذا در راستای بهره برداری بهینه از این آب ها، آزمایش پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان برای اولین بار در این منطقه در آب های لب شور منطقه فوق طراحی و اجراء گردید. پروژه پرورش قزل آلای رنگین کمان (Oncorhynchus mykiss) در استخرهای آب شور ایستگاه تحقیقات زهک جهت امکان سنجی و بهره وری از منابع آبی در دسترس برای اولین بار در منطقه سیستان اجرا گردید. زمان پروژه اواسط آبان ماه 1390 تا اوایل اسفند 1390 بود. جهت اجرای این طرح دو استخر نیم هکتاری در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان زهک با تعداد 6000 بچه ماهی 25 گرمی در آب لب شور با EC معادل 6000 میکروموس بر سانتی متر ذخیره دار شد. نتایج به دست آمده نشان داد رشد قزل آلای در این پروژه از نوع ایزومتریک می باشد. میانگین وزنی ماهیان پس از 90 روز پرورش برای استخر BL1 27/873/262 و برای استخر BL2 9/994/283 گرم بود. در نتیجه امکان پرورش قزل آلای رنگین کمان در استخرهای آب شور ایستگاه تحقیقات زهک و همچنین استخرهای موجود در شهرستان زهک که در زمین های زراعی خود چاههای آب شور دارند وجود دارد.

لینک کمکی