فایل ورد (word) بررسي اثر جاذب هاي نانو ذرات اکسيد آهن مغناطيسي و نانو ذرات آهن صفر در حذف جيوه از محلول هاي آبي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي اثر جاذب هاي نانو ذرات اکسيد آهن مغناطيسي و نانو ذرات آهن صفر در حذف جيوه از محلول هاي آبي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي اثر جاذب هاي نانو ذرات اکسيد آهن مغناطيسي و نانو ذرات آهن صفر در حذف جيوه از محلول هاي آبي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي اثر جاذب هاي نانو ذرات اکسيد آهن مغناطيسي و نانو ذرات آهن صفر در حذف جيوه از محلول هاي آبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي اثر جاذب هاي نانو ذرات اکسيد آهن مغناطيسي و نانو ذرات آهن صفر در حذف جيوه از محلول هاي آبي :
نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي توسعه تکنولوژي در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

دراین تحقیق کارایی نانوذرات اکسید اهن مغناطیسی g-Fe2O3 و نانوذرات آهن صفر NZVI بعنوان جاذبهایی برای حذف یون جیوه از محلولهای ابی مورد مقایسه قرارگرفتند. قابلیت جاذبهای مذکور و نیز اثر عوامل مختلف موثر بر کارایی حذف شامل PH مقدار جاذب غلظت جیوه زمان تماس و دما در حذف ماده مذکور مورد مطالعه قرارگرفت. اندازه گیری غلظت جیوه در نمونه ها به روش اسپکتروفتومتری جذب اتمی بخار سرد Cold vapor Atomic Absorption در طول موج 253/7 نانومتر طول موج ماکزیمم جیوه انجام شد. براساس نتایج بدست امده از این تحقیق مشخص گردید که در صد حذف جیوه بوسیله نانوذرات اهن صفر و نانوذرات اکسید آهن مغناطیسی بترتیب 99/1 و 94/5 درصد بود. بیشترین کارایی حذف با استفاده از نانوذرات آهن صفر به دست امد. براساس این نتایج می توان این جاذب را به عنوان یکی از مناسب ترین نانوجاذب ها به منظور حذف جیوه از منابعآب اشامیدنی و از محلوهای آبی معرف نمود.

لینک کمکی