فایل ورد (word) آنزيم کاتالاز در بالانوس به عنوان نشانگر زيستي آلودگي هيدروکربن هاي نفتي در خليج فارس - جزيره خارک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) آنزيم کاتالاز در بالانوس به عنوان نشانگر زيستي آلودگي هيدروکربن هاي نفتي در خليج فارس - جزيره خارک دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) آنزيم کاتالاز در بالانوس به عنوان نشانگر زيستي آلودگي هيدروکربن هاي نفتي در خليج فارس - جزيره خارک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) آنزيم کاتالاز در بالانوس به عنوان نشانگر زيستي آلودگي هيدروکربن هاي نفتي در خليج فارس - جزيره خارک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) آنزيم کاتالاز در بالانوس به عنوان نشانگر زيستي آلودگي هيدروکربن هاي نفتي در خليج فارس - جزيره خارک :
نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش تخصصي مهندسي محيط زيست

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

خلیج فارس از مهمترین آبراهه های حمل ونقل مواد نفتی در جهان بوده و دائماً در معرض آلودگی‌های نفتی می باشد. آلودگی های نفتی از طریق جذب توسط ارگانیسم ها، تولید گونه های بازفعال اکسیژن (ROS) و در نهایت ایجاد آسیب بافتی باعث برهم زدن نظام‌ اکولوژیک و بیولوژیک خصوصاً در آب‌های ساحلی می‌شود. با توجه به اینکه هدف نهایی کنترل زیست محیطی، حفاظت از سیستم های اکولوژیک و بیولوژیک است، کاربرد متغیرهای بیولوژیک بعنوان بیومارکر در ارزیابی ریسک آلاینده ها، اطلاعات مهمی را بدست می دهد. از این رو تغییرات آنزیم آنتی اکسیداسیون کاتالاز در بارناکل به عنوان بیومارکر انتخاب و در دو فصل پاییز و زمستان در 9 ایستگاه پیرامون جزیره خارک مورد بررسی قرار گرفت. سنجش سطح آنزیم در بافت بارناکل ها توسط کیت های استاندارد صورت گرفت. تغییرات سطح فعالیت ویژه آنزیم کاتالاز در فصل پاییز بین (U/ml/mg protein) 15/10 تا 05/22 و در فصل زمستان بین (U/ml/mg protein) 33/12 تا 94/16 گزارش شد. آنالیز میزان آلودگی های نفتی در بافت بارناکل و در آب مطابق با روش MOOPAM 1999 صورت گرفت. میزان آلودگی های نفتی در بافت بارناکل ها در فصل پاییز بین (mg/lit) 03/0 تا 20 و در فصل زمستان بین (mg/lit)04 /0 تا 5 گزارش شد.میزان همبستگی بین آنزیم ها و آلودگی نفتی با کمک نرم افزار SPSS بررسی شد. همبستگی کاتالاز و TPHS در هر دو فصل، منفی و معنی دار (9/0-r = ) بود. بنابراین می توان آنزیم کاتالاز را بعنوان بیومارکر آلودگی نفتی در بارناکل های منطقه خارک معرفی کرد.

لینک کمکی