فایل ورد (word) تأثير تغذيه کاه زيره خشک و عمل آوري شده با اوره - ملاس بر فراسنجه هاي خوني بره هاي نر پرواري نژاد کردي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تأثير تغذيه کاه زيره خشک و عمل آوري شده با اوره - ملاس بر فراسنجه هاي خوني بره هاي نر پرواري نژاد کردي دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تأثير تغذيه کاه زيره خشک و عمل آوري شده با اوره - ملاس بر فراسنجه هاي خوني بره هاي نر پرواري نژاد کردي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تأثير تغذيه کاه زيره خشک و عمل آوري شده با اوره - ملاس بر فراسنجه هاي خوني بره هاي نر پرواري نژاد کردي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تأثير تغذيه کاه زيره خشک و عمل آوري شده با اوره - ملاس بر فراسنجه هاي خوني بره هاي نر پرواري نژاد کردي :
نام کنفرانس یا همایش : اولين کنگره ملي علوم و فناوريهاي نوين کشاورزي

تعداد صفحات :5

چکیده مقاله:

به منظور بررسی اثرات غنی سازی کاه زیره با اوره و ملاس بر برخی فراسنجه های خونی بره های پرواری نژاد کردی، آزمایشی با 20 رأس بره نر در قالب مشاهدات تکرار در زمان با 4 تیمار و 5 تکرار انجام شد. طول دوره آزمایش 84 روز بود و به علاوه 2 هفته دوره عادت پذیری نیز در نظر گرفته شد. بره ها به 4 گروه (تیمار) تقسیم شده و در باکس های انفرادی قرار گرفتند. تیمارهای آزمایشی به ترتیب شامل: 1) جیره حاوی 20 درصد کاه گندم 2) جیره حاوی 20 درصد کاه زیره 3) جیره حاوی 20 درصد کاه گندم غنی شده و 4) جیره حاوی 20 درصد کاه زیره غنی شده بودند. خونگیری از بره ها در شروع و پایان آزمایش انجام شد. کاه غنی شده با اوره ملاس سبب افزایش سطح گلوکز سرم خون گردید که البته این اعداد از نظر آماری معنی دار نبودند (05/0p<). اگرچه سطح اوره و پروتئین کل خون نیز در تیمار های مصرف کننده کاه غنی شده بیشتر از تیمار های بدون عمل آوری بود ولی این سطوح در دامنه طبیعی بوده و اختلاف معنی داری بین تیمار ها مشاهده نگردید (05/0p<). بنابراین کاه زیره غنی شده با اوره و ملاس اثر نامطلوبی بر فراسنجه های خونی شامل گلوکز، اوره و پروتئین کل ندارد و از سوی دیگر می تواند ازت بیشتری را برای دام فراهم نماید.

لینک کمکی