فایل ورد (word) تهيه و بررسي خواص کامپوزيت هاي هيدروکسي آپاتيت - پلي کاپرو لاکتون به روش سل-ژل در حالت درجا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تهيه و بررسي خواص کامپوزيت هاي هيدروکسي آپاتيت - پلي کاپرو لاکتون به روش سل-ژل در حالت درجا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تهيه و بررسي خواص کامپوزيت هاي هيدروکسي آپاتيت - پلي کاپرو لاکتون به روش سل-ژل در حالت درجا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تهيه و بررسي خواص کامپوزيت هاي هيدروکسي آپاتيت - پلي کاپرو لاکتون به روش سل-ژل در حالت درجا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تهيه و بررسي خواص کامپوزيت هاي هيدروکسي آپاتيت - پلي کاپرو لاکتون به روش سل-ژل در حالت درجا :
نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش مشترک انجمن مهندسي متالورژي ايران

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

هیدروکسی آپاتیت مهمترین جز معدنی استخوان می باشد که دارای خواص زیست سازگاری و زیست فعالی مناسبی می باشد، اما خواص مکانیکی آن ضعف های عمده ای دارد. از این رو برای تهیه یک داربست استخوان مناسب کامپوزیت های آن با پلیمرهای زیست تخریب پذیر مورد توجه قرار گرفته اند. از اینرو، در تحقیق حاضر روشی جدید برای سنتز کامپوزیت های هیدروکسی آپاتیت-پلی کاپرولاکتون (HA-PCL) در حالت درجا و به روش سل-ژل معرفی می شود. این کامپوزیت ها با استفاده از واکنشگرهای نیترات کلسیم چهار آبه و تری اتیل فسفیت و پلیمر زیست تخریب پذیر پلی کاپرولاکتون تهیه شدند. کامپوزیت ها توسط آنالیزهای پراش اشعه ایکس (XRD)، میکروسکوپ الکترونی روبشی (FESEM) و مادون قرمز انتقالب فوریه (FTIR) مطالعه شدند. همچنین رفتار بیولوژیکی انها تحت شرایط محیط مصنوعی (in vitro) بررسی شد. تحت این شرایط کامپوزیت ها به روش ریخته گری حلالی/ لیچینگ ذره ای و با استفاده از پروژن های نمک طعام به فرم داربست ساخته شده و رفتر جذب و رشد سلولهای استخوانی روی آنها و زیست سازگاریشان در محلول شبیه سازی شده بدن انسان (SBF) با استفاده از رنگدانه مخصوص بررسی شد.

لینک کمکی