فایل ورد (word) ساخت ورقهاي نانو کامپوزيت Al/CNT"s با استفاده از فرآيند اتصال نوردي تجمعي ARB و بررسي خواص آنها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ساخت ورقهاي نانو کامپوزيت Al/CNT"s با استفاده از فرآيند اتصال نوردي تجمعي ARB و بررسي خواص آنها دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ساخت ورقهاي نانو کامپوزيت Al/CNT"s با استفاده از فرآيند اتصال نوردي تجمعي ARB و بررسي خواص آنها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ساخت ورقهاي نانو کامپوزيت Al/CNT"s با استفاده از فرآيند اتصال نوردي تجمعي ARB و بررسي خواص آنها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ساخت ورقهاي نانو کامپوزيت Al/CNT"s با استفاده از فرآيند اتصال نوردي تجمعي ARB و بررسي خواص آنها :
نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش مشترک انجمن مهندسي متالورژي ايران

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

کامپوزیت های Al/CNT"s با توجه به خواص منحصر بفرد استحکام بالا، سفتی، سختی بالا و سبکی در صنایع هوا و فضا، خودرو سازی، الکترونیک، ساخت ابزارهای ریز و ... کاربردهای فراوانی دارند. در تحقیق حاضر برای اولین بار از روش اتصال نوردی تجمعی (ARB) جهت تولید نانو کامپوزیت های Al/CNT"s استفاده شده است. در این روش 20 گرم از مخلوط یکنواخت پودر Al و CNT که در درصدهای وزنی متفاوت بین 0/5 تا 4 فراهم شده است، طی دو مرحله میان ورق های آلومینیومی ریخته می شود. پس از انجام دو مرحله نورد، ساندویچ کامپوزیت Al/CNT"s حاصل به دو نیم تقسیم شده و 4 پاس عملیات ARB با 50% کاهش سطح مقطع انجام می شود. پس از هر پاس نورد، ورقهای نانو کامپوزیت Al/CNT"s در دمای 350 درجه سانتیگراد به مدت 40 دقیقه آنیل می شوند. سپس جهت تعیین خواص مکانیکی، آزمایش های کشش تک محوری و آزمایش ریز سختی سنجی و همچنین جهت تعیین خواص فیزیکی، آزمایش مقاومت الکتریکی بر روی ورق های نانو کامپوزیت Al/CNT"s صورت گرفته است. نتایج حاصل نشان دهنده آن است که با افزایش درصد میزان CNT تا 0/4% استحکام کششی و تسلیم و همچنین سختی ورقها افزایش می یابند و پس از آن افزایش بیشتر درصد وزنی CNT، کاهش میابند و در درصد وزنی 0/4% استحکام کششی ورق های نانو کامپوزیتی Al/CNT"s و 2/6 برابر نسبن به آلومینیوم خالص افزایش نشان میدهد. همچنین مقاومت الکتریکی ورق های Al/CNT"s به میزان کمی کاهش یافته است.

لینک کمکی