فایل ورد (word) بررسي مقاومت به سايش و ضريب اصطکاک نانوکامپوزيت مس - نانولوله کربني توليد شده به روش پرس و نورد متوالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي مقاومت به سايش و ضريب اصطکاک نانوکامپوزيت مس - نانولوله کربني توليد شده به روش پرس و نورد متوالي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي مقاومت به سايش و ضريب اصطکاک نانوکامپوزيت مس - نانولوله کربني توليد شده به روش پرس و نورد متوالي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي مقاومت به سايش و ضريب اصطکاک نانوکامپوزيت مس - نانولوله کربني توليد شده به روش پرس و نورد متوالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي مقاومت به سايش و ضريب اصطکاک نانوکامپوزيت مس - نانولوله کربني توليد شده به روش پرس و نورد متوالي :
نام کنفرانس یا همایش : چهارمين همايش مشترک انجمن مهندسين متالورژي و جامعه علمي ريخته گري ايران

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

در تحقیق حاضر نانو کامپوزیت مس- نانولوله کربنی با درصد های 0,1 تا 0,5 درصد نانولوله کربنی به روش جدید پرس و نورد متوالی تهیه شده است. در این روش ورقهای مسی پس از برش، اسید شویی شده و برسکاری می شوند. سپس در قالب گرمکار قرار گرفته و بین ورق ها درصد مورد نظر نانولوله اضافه می گردد. نمونه ها در دمای 400 درجه سانتی گراد تحت فشار قرار می گیرند. پس از آن نمونه ها تحت نورد قرار گرفته و فرآیند فوق تکرار می گردد. جهت بررسی اثر فشار بر خواص مکانیکی، فرآیند در فشارهای 150 و 200 و 250 مگاپاسکال انجام گردیده است. سپس نمونه های تولیدی تحت آزمایش سایش قرار گرفته و مشاهده گردید که ضریب اصطکاک در مقایسه با مس معمولی و در شرایط تولید یکسان، در نانوکامپوزیت حدود 50% کاهش داشت. همچنین میزان کاهش وزن در نانوکامپوزیت به مراتب کمتر از مس معمولی می باشد.

لینک کمکی