فایل ورد (word) رشد بلور مخلوط K(1-x)NaxCl با درصد ترکيب مختلف و مطالعه خواص فيزيکي آن با روش هاي پراش اشعه ايکس، طيف نمائي جذب، سختي سنجي و ...

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) رشد بلور مخلوط K(1-x)NaxCl با درصد ترکيب مختلف و مطالعه خواص فيزيکي آن با روش هاي پراش اشعه ايکس، طيف نمائي جذب، سختي سنجي و ... دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) رشد بلور مخلوط K(1-x)NaxCl با درصد ترکيب مختلف و مطالعه خواص فيزيکي آن با روش هاي پراش اشعه ايکس، طيف نمائي جذب، سختي سنجي و ...  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) رشد بلور مخلوط K(1-x)NaxCl با درصد ترکيب مختلف و مطالعه خواص فيزيکي آن با روش هاي پراش اشعه ايکس، طيف نمائي جذب، سختي سنجي و ...،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) رشد بلور مخلوط K(1-x)NaxCl با درصد ترکيب مختلف و مطالعه خواص فيزيکي آن با روش هاي پراش اشعه ايکس، طيف نمائي جذب، سختي سنجي و ... :
نام کنفرانس یا همایش : چهاردهمين همايش بلور شناسي و کاني شناسي ايران

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

بلورهای مخلوط (x=0.1 , , 0.9)K(1-x) NaxCl با روش چوخرالسکی رشد داده شدد سپس آزمایشات سختی، پرش اشعه ایکس (XRD) و نیز طیف جذبی و ترمولومینسانس بر روی بلورهای تابش دیده توسط اشعه گاما، انجام گرفت.
نتایج این تحقیق نشان می دهدکه ساختار نقایص در بلور مخلوط درمقایسه با نظیر آن در تک ترکیب عناصر سازنده متفاوت است. بطوریکه نوع و درصد ترکیب افوزده شده تغییر درپارامتر شبکه و چگالی نقایص شبکه در بلور هالید قلیایی ایجاد می کند و در نهایت خواص اپتیکی ، مکانیکی، و ترمولومینسانی بلور را تغییر می دهد.
از طرفی به لحاظ تغییر قله باند جذب نسبت به درصد ترکیب و در نتیجه تغییر در تراز های انرژی و گذار اپتیکی انتظار می رود به ازای یک ترکیب خاص، بتوان طول موج دمش برانگیخته و نیز در شرایط گذار نشری (Luminescence emission) جابجایی طول موج باند نشری را تنظیم نمود.

لینک کمکی