فایل ورد (word) بررسي و مقايسه تشکيل اسپينل آلومينا، منيزيا و کروميا با سيستم اسپينل - کرومينا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي و مقايسه تشکيل اسپينل آلومينا، منيزيا و کروميا با سيستم اسپينل - کرومينا دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي و مقايسه تشکيل اسپينل آلومينا، منيزيا و کروميا با سيستم اسپينل - کرومينا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي و مقايسه تشکيل اسپينل آلومينا، منيزيا و کروميا با سيستم اسپينل - کرومينا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي و مقايسه تشکيل اسپينل آلومينا، منيزيا و کروميا با سيستم اسپينل - کرومينا :
نام کنفرانس یا همایش : ششمين همايش علمي دانشجويي مهندسي مواد و متالورژي ايران

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

در این مقاله، سنتز اسپینل مخلوط در سیستم سه تایی Al2O3 و MgO و Cr2O3 از دو مسیر مختلف بررسی گردیده است. ابتدا درصد مشخصی Cr2O3 به مخلوط آلومینا و منیزیا افزوده شده و در مرحله دوم اکسید کروم با رعایت نسبت مواد مرحله اول به یک نوع اسپینل از پیش آلومینات منیزیم از پیش آماده شده، اضافه می گردد. مکانیزم تشکیل اسپینل در هر دو نمونه مورد ارزیابی و مقایسه قرار گرفته است. مواد اولیه به صورت ریزدانه و با خلوص 99 درصد انتخاب شده و در ظرف پلاستیکی همراه با گلوله های زیرکونیایی به مدت 4 ساعت، همراه با آب و چسب CMC مخلوط گردید. سپس توسط پرس تک محور نمونه سازی با فشار 175 MPa انجام شد. پس از خشک کردن نمونه ها در دمای 110 درجه سانتیگراد، عملیات پخت در سه دمای 1250 درجه سانتیگراد و 1450 درجه سانتیگراد و 1650 درجه سانتیگراد انجام گرفت.
آزمایش های خواص فیزیکی از جمله: دانسیته، تخلخل، جذب آب، انقباض، تغییرات ظاهری و همچنین بررسی های فازی و ریزساختاری به کمک آنالیز پراش اشعه ایکس و میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) به منظور مقایسه دو نمونه انجام شده است.

لینک کمکی