فایل ورد (word) مقايسه فرسايش خاک در عرصه هاي ديم زار، ديم زار رها شده ، مرتعي و جنگلي حوزه آبخيز کسيليان - مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مقايسه فرسايش خاک در عرصه هاي ديم زار، ديم زار رها شده ، مرتعي و جنگلي حوزه آبخيز کسيليان - مازندران دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مقايسه فرسايش خاک در عرصه هاي ديم زار، ديم زار رها شده ، مرتعي و جنگلي حوزه آبخيز کسيليان - مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مقايسه فرسايش خاک در عرصه هاي ديم زار، ديم زار رها شده ، مرتعي و جنگلي حوزه آبخيز کسيليان - مازندران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مقايسه فرسايش خاک در عرصه هاي ديم زار، ديم زار رها شده ، مرتعي و جنگلي حوزه آبخيز کسيليان - مازندران :
نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش ملي فرسايش و رسوب

تعداد صفحات :5

چکیده مقاله:

این تحیق به منظور بررسی مقایسه نقش کاربری های مختلف و کلاس های شیب در تولید فرسایش خاک (فرسایش سطحی و شیاری) در حوزه آبخیز کسیلیان به اجرا در آمد. حوزه کسیلیان دارای 1000 هکتار دیم زاد، 878 هکتار دیم زار رها شده، 690 هکتار مرتع، 3480 هکتار جنگل، 234 هکتار مناطق مسکونی و 440 هکتار راه ها با مساحت کل 6722 هکتار می باشد. این تحقیق به صورت طرح آزمایشی کرت های خرد شده با سه تیمار اصلی کلاس شیب 9، 25 و 45 درصد و چهار تیمار فرعی کاربری اراضی مرتعی دیم زار رها شده، دیم زار، جنگل با سه تکرار در هر تیمار آزمایشی به مدت 5 سال با 30 واحد آزمایشی دارای آمار به انجام رسید. پلات ها به ابعاد 1/83 ضربدر 22/1 متر در کاربری های مرتعی، دیم زار، دیم زار رها شده و پارسل ها به مساحت 102 متر مربع در عرصع جنگلی که به یک مخزن جمع آوری رسوب وصل می شود و به صورت ماهیانه میزان فرسایش تولیدی بر حسب گرم اندازه گیری شده است. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS نشان داد. به طوری که فرسایش سطحی و شیاری دامنه ها در دیم زار 75/0، در دیم زار رها شده 0/470 در مرتع 0/29 و در جنگل 0/11 تن در هکتار در سال محاسبه گردید.

لینک کمکی