فایل ورد (word) سيمان شدگي و نقش آن در ميزان توليد نفت از افقهاي ماسه سنگي مخزن آسماري در ميدان منصوري - اهواز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) سيمان شدگي و نقش آن در ميزان توليد نفت از افقهاي ماسه سنگي مخزن آسماري در ميدان منصوري - اهواز دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) سيمان شدگي و نقش آن در ميزان توليد نفت از افقهاي ماسه سنگي مخزن آسماري در ميدان منصوري - اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) سيمان شدگي و نقش آن در ميزان توليد نفت از افقهاي ماسه سنگي مخزن آسماري در ميدان منصوري - اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) سيمان شدگي و نقش آن در ميزان توليد نفت از افقهاي ماسه سنگي مخزن آسماري در ميدان منصوري - اهواز :
نام کنفرانس یا همایش : هشتمين همايش انجمن زمين شناسي ايران

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

سیمان شدگی تدریجی در جریان تدفین، به تدریج حفرات را پر نموده ، حجم قابل دسترسی برای جایگیری هیدروکربن را کاهش می دهد. وضعیت نامطلوب آن می تواند تاثیر مثبت و یا منفی را در کیفیت مخزن ایجاد نماید. میدان منصوری از جمله مواردی است که با مشکل تولید ماسه در هنگام بهره برداری مواجه است. این میدان در بخش جنوبی فرو افتادگی دزفول در 45 کیلومتری جنوب میدان اهواز قرا ردارد. از میان 8 زون مخزنی ، تنها زونهای 1، 2و3 قابلیت بهره دهی دارند که زون 1 کربناته و زونهای 2و3 عمدتا ماسه سنگی هستند. نحوه توزیع تخلخل درزونهای 2و3 حکی از درصد بالای تخلخل در بخش مرکزی طاقدیس منصوری است. تخلخل بالا نتیج عدم سیمان شدگی با سیمان شدگی ضعیف است.، اگرچه سکانس سیمان شدگی کلسیت، انیدریت و دولومیت قابل شناسایی است . این سکانس کانی شناسی نشانه روند افزایش ph و سالینیته آب حفره ای است . علیرغم وضعیت بهتر سیمان شدگی در بخش شرقی میدان، بدلیل ضخیم بودن ستون هیدروکربوری، در این بخش از میدان، تولید از وضعیت مطلوب تری برخوردار است.

لینک کمکی