فایل ورد (word) مينرال شيمي ، ترموبارومتري و تعيين Exhumation PT path در اکلوژيتهاي فشار بالاي سولابست - شرق ايران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مينرال شيمي ، ترموبارومتري و تعيين Exhumation PT path در اکلوژيتهاي فشار بالاي سولابست - شرق ايران دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مينرال شيمي ، ترموبارومتري و تعيين Exhumation PT path در اکلوژيتهاي فشار بالاي سولابست - شرق ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مينرال شيمي ، ترموبارومتري و تعيين Exhumation PT path در اکلوژيتهاي فشار بالاي سولابست - شرق ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مينرال شيمي ، ترموبارومتري و تعيين Exhumation PT path در اکلوژيتهاي فشار بالاي سولابست - شرق ايران :
نام کنفرانس یا همایش : هشتمين همايش انجمن زمين شناسي ايران

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

اکلوژیتهای فشار بالای منطقه بیرجند در حین صعود دچار دگرگونی پسرونده شده اند. در این مقاله با استفاده از روش های مختلف ترموبارومتری و بافتهای واکنشی علاوه بر شناسایی حرارت و فشار مرحله یک دگرگونی، دو مرخله کاهش فشار و رخساره شیست سبز نیز تعیین شده اند. پاراژنزهای پایدار در مرحله پیک دگرگونی شامل GrtI, Cpxl, Ky, Phe, Ru, Qtz می باشند. گارنت در این سنگها زوزنینگ نشان می دهد. Cpxl از ژادئیت غنی است. Phe بصورت بلورهای مستطیلی و Ru در زمینه سنگ و اینکلوژن در گارنت دیده می شوند. حرارت در تمام مراحل از روی تبادل کاتیونی در Grt-Cpx نیز استفاده شده است. ترمومتر اول حرارت 50 مثبت و منفی 625 و ترمومتر دوم 50 مثبت و منفی 675 درجه سانتیگراد را مشخص کرده اند. فشار این مرحله با استفاده از بارومتر مقدار آلومینیوم در phe برابر kbar 1 مثبت و منفی 20/6 بدست آمده است. حرارت و فشار این مرحله از محل قطع واکنشهای احتمالی رویداده در شرایط پیک که با استفاده از برنامه THERMOCALC رسم شده اند. درجه سانتی گراد 100 ، مثبت و منفی 575 kbar 3 مثبت و منفی 23/5 تعیین شده است که با مقادیر حاصل از روشهای قبلی در توافق است بدلیل صعود سنگ به سطوح بتلاتر و تاثیر سیالات، شرایط حرارت و فشار مرحله دوم درآن ثبت شده است. حرارت این مرحله سانتی گراد 50 مثبت و منفی مثبت و منفی و فشار آن از روی مقدار Jd در CpxII برابر kbar 2 مثبت و منفی 12/9 بدست آمده است. در مرحله سوم که مشخصات رخساره شیست سبز را دارد، بارومتر مقدار سدیم در M4 سایت آمفیبول درمقابل مقدار آلومینیوم در تترائدرال سایت، ترمومتر GruIII-CpxIII را در حرارت سانتی گراد 50 مثبت و منفی 293 وفشار kbar 1 مثبت و منفی قطع می کند.

لینک کمکی