فایل ورد (word) مدلسازي سينتيکي واکنش هيدروژناسيون 2 و 4 - دي نيتروتولوئن با استفاده از کاتاليست Raney Nickel

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) مدلسازي سينتيکي واکنش هيدروژناسيون 2 و 4 - دي نيتروتولوئن با استفاده از کاتاليست Raney Nickel دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) مدلسازي سينتيکي واکنش هيدروژناسيون 2 و 4 - دي نيتروتولوئن با استفاده از کاتاليست Raney Nickel  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) مدلسازي سينتيکي واکنش هيدروژناسيون 2 و 4 - دي نيتروتولوئن با استفاده از کاتاليست Raney Nickel،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) مدلسازي سينتيکي واکنش هيدروژناسيون 2 و 4 - دي نيتروتولوئن با استفاده از کاتاليست Raney Nickel :
نام کنفرانس یا همایش : نهمين کنگره ملي مهندسي شيمي ايران

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

سینتیک و مدلسازی سینتیکی واکنش هیدروژناسیون 2و4 - دی نیتروتولوئن بر روی کاتالیست Raney Nickel مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است. کاتالیست Raney Nikel به سبب قیمت کمتر، انتخاب پذیری (selectivity) و عملکرد بالا نسبت به دیگر کاتالیستهای مرسوم در این فرایند انتخاب گردید. آزمایشات در یک راکتور سه فازی semi batch تحت شرایط ایزوبار و تغییرات دمایی 343-393k و محدوده فشار هیدروژن 30-4 اتمسفر انجام شد. جهت توصیف معادلات سرعت واکنش، مدل سینتیکی Langmuir-Hinshelwood با فرض جذب مواد آلی و هیدروژن بر روی مکانهای فعال متفاوت بر روی سطح کاتالیست پیشنهاد و با فرض اتمی یا ملکولی بودن جذب هیدروژن و امکان صرف نظر از بعضی پارامترها در معادلات مدلهای مختلفی ارائه گردید. نتایج تجربی با مدلهای پیشنهادی تطبیق داده شد و بهترین پارامترهای مدل به روش رگرسیون غیر خطی تعیین گردیدند که در نهایت مدل جذب ملکولی هیدروژن با فرض جذب نشدن محصول بر روی کاتالیست بهترین برازش را با داده های تجربی نشان داد.

لینک کمکی