فایل ورد (word) بررسي حوادث ناشي از کار در شاغلين صنايع و کارگاه‌هاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي کرمانشاه طي سال‌هاي (81 - 1?379)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي حوادث ناشي از کار در شاغلين صنايع و کارگاه‌هاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي کرمانشاه طي سال‌هاي (81 - 1?379) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي حوادث ناشي از کار در شاغلين صنايع و کارگاه‌هاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي کرمانشاه طي سال‌هاي (81 - 1?379)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي حوادث ناشي از کار در شاغلين صنايع و کارگاه‌هاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي کرمانشاه طي سال‌هاي (81 - 1?379)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي حوادث ناشي از کار در شاغلين صنايع و کارگاه‌هاي تحت پوشش سازمان تأمين اجتماعي کرمانشاه طي سال‌هاي (81 - 1?379) :
نام کنفرانس یا همایش : چهارمين همايش سراسري بهداشت حرفه اي ايران

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

حوادث کاری به هر شکل می‌باشند مشکلات زیادی را از نظر اقتصادی و اجتماعی بر جامعه تحمیل می‌کنند. این دست حوادث علاوه‌بر خسارت‌های مستقیم و صدمه به اشخاص، به طور غیرمستقیم نیز باعث خسارت و رکود کاری می‌شوند. از سوی دیگر آگاهی از وضعیت حوادث و شناسایی علل آن‌ها می‌تواند راهگشای پیشگیری از تکرار وقوع آن‌ها باشد لذا این مطالعه در همین راستا انجام گرفته و در آن کلیه حوادث کاریه شاغلین تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی شهرستان کرمانشاه طی سال‌های 81 - 1379 بررسی شده است. این مطالعه به صورت توصیفی و با استفاده از فرم‌های آماری حوادث و فرم‌های گزارش حادثه موجود در واحد بازرسی کار شهرستان کرمانشاه انجام گرفت. داده‌های جمع‌آوری شده شامل مشخصات فردی حادثه دیده مانند سن و جنس و خصوصیات مربوط به حادثه مانند علل، پیامدها، زمان و محل حادثه می‌باشد. تعداد کل افراد حادثه دیده تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در سال‌های مورد بررسی 43 نفر بود که به طور متوسط در هر سال 14/3 نفر دچار حادثه شده‌اند و طی سال‌های مورد بررسی بیشترین تعداد حادثه مربوط به سال 80 و کمترین تعداد حادثه مربوط به سال 81 می‌باشد. نتایج تحقیق همچنین نشان داد که بیشترین حادثه مربوط به صنایع غذایی و دارویی ( با 25/6 %) و در مرتبه بعدی صنایع ساختمان ( با23/3%) بود و حوادث پیش‌تر در داخل کارگاه ( 97/7%) به رخ داد و ساعات ده - هشت صبح بیشترین حادثه را ( با 18/6%) به خود اختصاص داده است. همچنین حوادث بیشتر در ماه‌های فروردین، خرداد، تیر به آذر (هر کدام با 14%) و برای مردان (با صددر صد) و برای گروه‌های سنی 34 - 30 سال ( با 27/9%) و افراد متأهل ( با81/4%) و نیز افراد دیپلم ( با16/3 %) و سپس با سواد بدون مدرک (تا 14%) رخ داده است. از جنبه دیگر ملاحظه می‌شود که بیشتر کارگران آموزش ندیده (با 86 در صد) و با سابقه کاری که کمتر از پنج سال ( با 60/5 %) دچار حادثه شده‌اند. نتایج تحقیق نشان داد که ماشین‌آلات بیشتر حادثه آفرین بوده‌اند ( با 46/5%) و عامل اصلی ایجاد حادثه در مرتبه اول عوامل متفرقه ( با 27/9 %) و در مرتبه بعدی ماشین‌آلات و مسائل متفرقه (با 14%) عامل حادثه بوده است. از نظر نتایج حادثه مشخص گردید که بیشتر دست‌ها ( با 58/1 %) دچار آسیب شده و حوادث در ( 25/6%) موارد منجر به قطع عضو و در (هفت در صد) موارد منجر به فوت حادثه دیده شده و. در مجموع با توجه به یافته‌های تحقیق شاید بتوان گفت نامطلوب بودن آموزش شاغلین شهرستان و نیز نامناسب بودن وضعیت محیط کاری و نیز در دسترس نبودن وسایل حفاظت فردی و به کارگیری نامناسب وسایل حفاظتی موجود باعث به‌وجودآمدن حوادث می‌شوند. از طرف دیگر با توجه به نتایج تحقیق می‌توان گفت آمار فوت و قطع عضو شده پنج از در صد بالایی نسبت به سایر خدمات برخوردارند. لذا ضرورت دارد در این خصوص بررسی‌های بیشتری به عمل آمده تا علل مربوط به حوادث و تفسیر هر یک به طور دقیق تعیین شده و اقدامات مناسب بدی صورت گیرد.

لینک کمکی