فایل ورد (word) بررسي اثر پخش سيلاب در ظهور و حدف گونه هاي گياهي در عرصه پخش سيلاب سهرين - قره چريان زنجان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي اثر پخش سيلاب در ظهور و حدف گونه هاي گياهي در عرصه پخش سيلاب سهرين - قره چريان زنجان دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي اثر پخش سيلاب در ظهور و حدف گونه هاي گياهي در عرصه پخش سيلاب سهرين - قره چريان زنجان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي اثر پخش سيلاب در ظهور و حدف گونه هاي گياهي در عرصه پخش سيلاب سهرين - قره چريان زنجان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي اثر پخش سيلاب در ظهور و حدف گونه هاي گياهي در عرصه پخش سيلاب سهرين - قره چريان زنجان :
نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش آبخوانداري

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

تغییرات شرایط اکولوژیکی در هر منطقه موجب تغییرات عوامل دیگر محیطی است که در ارتباط متقابل با همدیگر می باشند. مطمئنا دسترسی به منابع آبی زیادتر یکی از عواملی است که مستقیما می تواند در تغییرات پوشش گیاهی نقش داشته باشد. بررسی این تغییرات می تواند پاسخ به سوالات مختلفی باشد که نوع و میزان تغییرات پوشش گیاهی بعد از یک تغییر اکولوژیکی را سبب میگردد.
در این مقاله سعی بر این است که تاثیر پخش سیلاب بر روی تغیرات کیفی پوشش اعم از ظهور، افزایش و یاحذف گونه های گیاهی بررسی گردد. برای این منظور در سال 1377 در عرصه پخش سیلاب تعداد 15 عدد ترانسکت ثابت مستقر گردیده و با روش برخورد خط (Line Intercept Method) ضمن بررسی درصد پوشش گیاهی ، درصد پوشش هر گونه نیز به تفکیک یادداشت و تغییرات هر گونه در سالهای مورد مطالعه بررسی شده است.
از نظر کیفیت پوشش گیاهی برداشت های صحرائی نشان داد که پوشش در عرصه پخش پاسخهای بسیار متفاوتی نسبت به استحصال و حضور آب داده است. کل تعداد گونه های مشاهده شده در چهار سال مورد مطالعه، 90 گونه بوده که تعداد 38، 74، 63 و 70 گونه به ترتیب در سالهای 78، 79، 80 و 81 مشاهده شده اند که نشان می دهد با تغییرات میزان آب استحصال شده بر میزان تغییرات در تنوع گونه ای افزوده گردیده است. این تعداد گونه از 29 خانواده می باشند که خانواده مرکبان (Compositae) با 19 گونه، گندمیان (Graminea) با 13 گونه و پروانه داران (Papilionaceae) با 11 گونه، بیشترین گونه ها را به خود اختصاص داده آن. افزایش تعداد گونه های مربوط به دو گروه آخری نشان می دهد که پوشش گیاهی عرصه رو به بهبودی می رود. همچنین تغییرات این گونه ها بصورت گونه هایی با تغییرات زیاد یا کم و مثبت یا منفی و یا بدون تغییر و بی تفاوت در پاسخ به حضور آب دسته بندی شده و فراوانی آنها نیز مورد بررسی قرار گرفته اند.

لینک کمکی