فایل ورد (word) پيش بيني اقليمي پارامترهاي هواشناسي با استفاده از شبکه هاي عصبي - فازي بر اساس آموزش پارامترهاي بخش تالي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) پيش بيني اقليمي پارامترهاي هواشناسي با استفاده از شبکه هاي عصبي - فازي بر اساس آموزش پارامترهاي بخش تالي دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) پيش بيني اقليمي پارامترهاي هواشناسي با استفاده از شبکه هاي عصبي - فازي بر اساس آموزش پارامترهاي بخش تالي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) پيش بيني اقليمي پارامترهاي هواشناسي با استفاده از شبکه هاي عصبي - فازي بر اساس آموزش پارامترهاي بخش تالي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) پيش بيني اقليمي پارامترهاي هواشناسي با استفاده از شبکه هاي عصبي - فازي بر اساس آموزش پارامترهاي بخش تالي :
نام کنفرانس یا همایش : سومين کنفرانس منطقه اي تغيير اقليم

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

فرآیند پیش بینی سریهای زمانی همواره در کنار سیستم های پیچیده دینامیکی بوده است. یکی از این سیستمهای پیچیده، اتمسفر می باشد که امروزه مراکز بسیار زیادی مشغول بررسی و تحقیق روی آن می باشند. در عمل، مدل سازی یک سیستم پیچیده دینامیک با استفاده از اندازه گیریها، بسیار بسختی می تواند بر اساس معادلات دیفرانسیل صورت پذیرد و ما معتقدیم که استفاده از تکنیکها و سیستمهای هوشمند بصورت ترکیبی برای توصیف و مدل سازی اینگونه سیستمهای دینامیکی بر اساس اطلاعات عددی بسیار مفید می باشد. نمونه کاملی از جنین سیستمهای ترکیبی هوشمند، شبکه های عصبی – فازی می باشد که خصوصیات لازم برای حل چنین مسائلی را دارد.
استفادهاز الگوریتم آموزش مناسب در فرایند یادگیری این سیستم ها ،رسیدن به هدف را سریعتر می نماید. یکی از الگوریتم های آموزش که در بسیاری از آزمایشات عملی سربلند بیرون آمده است، الگوریتم آموزش حداقل مربعات می باشد. که نتایج اثر آن را در افزایش سرعت همگرائی نشان می دهد.
نتایج بدست آمده از پیشگویی اقلیمی بعضی پارامترهای مهم هوا (فشار، دما، رطوبت نسبی) توسط این نوع سیستم هوشمند ترکیبی، توانایی آن را در شناسایی دینامیک پارامترهای هوا تایید می کند و در رابطه با پیش بینی مقادیر آینده این پارامترها برای یک بازه زمانی غیر از بازه زمانی آموزشی (بخصوص در رابطه با پارامتر فشار) مورد قبول می باشند.

لینک کمکی