فایل ورد (word) ژنز کانسارهاي پلي متال منطقه آوه - الموت (شمال شرق قزوين)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ژنز کانسارهاي پلي متال منطقه آوه - الموت (شمال شرق قزوين) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ژنز کانسارهاي پلي متال منطقه آوه - الموت (شمال شرق قزوين)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ژنز کانسارهاي پلي متال منطقه آوه - الموت (شمال شرق قزوين)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ژنز کانسارهاي پلي متال منطقه آوه - الموت (شمال شرق قزوين) :
نام کنفرانس یا همایش : هفتمين همايش انجمن زمين شناسي ايران

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

بر اساس مطالعات پترولوژیکی اکسیدهای اصلی و عناصر نادر، سنگهای آذرین منطقه در سری آلکالن تا شوشونیتی قرار می گیرند و همچنین از بررسی عناصر نادر و نادر خاکی موجود در این سنگها و مقایسه آنها با مقادیر استاندارد ماگمای اولیه، چنین نتیجه می شود که فرایندهای نظیر آلایش، تفریق، و یا اختلاط ماگمایی در سر تحولی ماگماتیسم منطقه نقش به سزایی داشته است.
کانه زایی در منطقه از نوع هیدروترمالی بوده که به صورت دیده می شود: یکی رگه های مس (عمدتا کالکوپیریت و مالاکیت) در اطراف روستای آوه و دیگری رگه های باریت – سرب (گالن و باریت) در اطراف روستای یرک، ضریب همبستگی بین عنصر مس با مولیبدن و منگنز مثبت و قابل توجه است و با سایر عناصر مورد بررسی صفر و منفی است. ضریب همبستگی بین عنصر مولیبدن با نقره و نیز روی با کادمیوم مثبت و قابل توجه می باشد. عیار میانگین مس در نمونه های انتخاب شده، برابر 7/5 درصد و در مورد طلا در هفت نمونه مورد بررسی بین 70ppb و 2885ppb متغیر می باشد.
در رگه های مس دمای هموژنیزاسیون انکلوزیونهای سیال موجود در کوارتزها بین 475 تا 520 درجه سانتیگراد، درجه شوری سیال بین 14/8 تا 20/7 درصد وزنی NaCl دانسیته سیال بین 0/91 تا 1/10 گرم بر سانتیمتر مکعب و فشار وارد بر محلول بین 642/97 تا 902/48 اتمسفر اندازه گیری شده است. در رگه های باریت – سرب دمای هموژنیزاسیون انکلوزیونهای موجود در باریت بین 108 تا 130 درجه سانتیگراد ، درجه شوری سیال بین 12/4 تا 15/7 درصد وزنی NaCl دانسیته سیال بین 0/92 تا 0/96 گرم بر سانتیمتر مکعب و فشار وارد بر محلول بین 1/32 تا 5/29 اتمسفر اندازه گیری شده است.
کانه زایی در منطقه آوه از نوع اپی ترمال تا هیپوترمال رگه ای می باشد و در راستای قائم یک زونالیته کانی شناسی پیش بینی می شود که در آن کانه های کم دما نظیر باریت در سطح و کانه های دما بالاتر نظیر کالکوپیریت (و احتمالا اسفالریت) در اعماق بیشتر گسترش یافته اند. در این منطقه ذخایر باریت، سرب و مس با توجه به گسترشی که دارند می توانند اقتصادی باشند . همچنین مقادیر طلا، نقره و کادمیوم در نمونه های تجزیه شده بالا می باشد.

لینک کمکی