فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان :

فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان

مقدمه

كسب اطلاعات یكی از ویژگی های بارز انسانی است و انسان به طور طبیعی تمایل دارد . به اطراف خویش بنگرد و حوزه اطلاعات خویش را گسترش دهد این روحیه جست و جوگری همواره محرك انسان بوده است و از خلقت بشر تاكنون موجب كسب و تولید دانش های بشری شده است .

در بدو امر كسب با توجه به تجربیات بشری و آموزشی های ابتدایی والدین بود ، اما با گسترش جوامع ، نهاد آموزش و پرورش بوجود آمد و تعلیم و تربیت افراد در این نهاد بیشتر بوسیله كتاب ، مدرسه ، معلم و سایر عوامل انجام گرفت از زمانی كه این امر توسط آموزش و پرورش صورت گرفت ، محیط مدرسه و محیط آموزشی تاثیر محیط و عوامل محیطی بر آموزش و یادگیری نیز مورد توجه دست اندركاران تعلیم و تربیت قرار گرفت .

بی شك محیط سالم و كار آمد ، همچون بشری مناسب است كه در آن گل به رشد و شكوفایی می رسد و همچنان كه اگر گلی بكاریم و آنرا در محیط نا مناسب قرار دهیم ، این محیط بر رشد و شكوفایی آن تاثیر منفی خواهد گذاشت محیط ناسالم نیز تاثیر منفی بر یادگیری و شكوفایی ذهنی دانش آموزان و فراگیران خواهد گذاشت البته لازم به یاد آوری است كه محیط آموزشی تنها عامل موثر بر یادگیری نیست بلكه یكی از عوامل موثر بر یادگیری خواهد بود علاوه بر این باید تعریفی از محیط سالم و محیط ناسالم ارائه گردد تا بتوان آن دو را از هم تشخیص داد .

آنچه كه مشخص است این است كه منظور از محیط آموزشی ، تنها مدرسه نیست بلكه تمامی عوامل غیر از خود فراگیر یا دانش آموز در این حوزه قرار خواهد گرفت .

عواملی همچون ساختمان مدرسه ، حیاط مدرسه ، ابعاد كلاس ها ، نحوه قرار گرفتن پنجره ها از لحاظ نورگیر بودن ، ظرفیت كلاس ها ، صندلی ها و ... و همچنین عوامل انسانی مثل : خانواده ، محل زندگی و فرهنگ عمومی آن ، مدیر و معلم و كاركنان مدرسه و ... همه در این حوزه قرار می گیرند .

لذا این مبحث ، بحثی بسیار مهم و وسیع است و نیاز به فایلی گسترده و فراگیر دارد در این فایل سعی خواهد شد در حد امكان روی محیط آموزشی و تاثیر آن بر یاد گیری مطالبی ارائه گردد و نیز راهكارهای علمی جهت بهبود وضعیت محیط آموزشی ارائه گردد .


بیان مسئله

ویگو تسكی یكی از معروفترین نظریه پردازان رشد شناختی معتقد است : « كنش متقابل میان یادگیرنده و محیط اجتماعی او اهمیت بسزایی دارد .»

او براین باور است كه رشد ذنی كودكان عموما" به مردی كه در دنیای اطراف آنها زندگی می كنند ، وابسته است و افراد بسیاری ، اندیشه ها ، نگرش ها و ارزش های خود را در تعامل و رابطه متقابل با دیگران ارتقاء می دهند .

بنابراین چنین به نظر می رسد كه اگر مطالب درسی در محیط فرهنگی و اجتماعی آموزش داده شود رشد ذهنی یادگیرندگان قطعی خواهد بود .

با توجه به آنچه كه گفته شد می خواهیم بدانیم كه محیط آموزشی ، چقدر در یادگیری فراگیران تاثیر مثبت یا منفی می گذارد و یا اصلا" تاثیر گذار است یا نه ؟

آیا واقعا" با ایجاد تغییراتی در فضای محیط آموزشی می توان میزان یادگیری دانش آموزان را افزایش داد ؟

منظور از محیط آموزش سازنده چیست ؟ آیا به راستی این مهم می تواند در شكوفایی و رشد استعداد های دانش آموزان به اندازه زیادی موثر باشد ؟

آیا منظوراز محیط آموزشی صرفا" فضای آموزشی است یا گزینه هایی دیگر هم در آن اثر می گذارند؟ تمامی این سئوالات به پاسخ نیاز دارند و ما در صدد یافتن پاسخ آنها خواهیم بود

فایل ورد (word) بررسی میزان تاثیر محیط آموزشی بر میزان یادگیری دانش آموزان
فهرست مطالب

مقدمه. 4

بیان مسئله. 6

فرضیه های فایل. 8

ضرورت و اهمیت فایل. 9

تعاریف نظری و عملی متغیر ها 11

اهداف کلی.. 13

شناخت مواد مخدری که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد 13

پیشینه فایل. 13

روش فایل. 15

جامعه آماری ، نمونه آماری و روش نمونه گیری.. 15

ابزار فایل. 16

روش تجزیه و تحلیل داده ها 16

موانع و محدودیت های فایل. 16

منابع. 19


لینک کمکی