فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت :

فایل ورد (word) تحقیق بتن پرلیت

پرلیت منبسط كه به اختصار پرلیت گفته میشودماده( عایق ) دانه ای سبك است كه معمولا" از سنگ طبیعی آتشفشانی منبسط شده در اثر حرارت ساخته میشودتاتشكیل ساختار سلولی دهد..(استاندارد ملی 8084 بند 4-7)

پرلیت نوعی سنگ آتش فشانی با تركیب اسیدی تا حد وسط است كه درمحیط آب ویا مرطوب تشكیل میشود.پرلیت دارای بافت شیشه ای است وبه سبب همراه داشتن آب اشكال كروی درآن ایجاد شده است .میزان آب هراه با پرلیت درحدود 2تا 5 درصد است.

بعضی از داشمندان معتقداند پرلیت ازهیدراسیون اسبیدین به وجود آمده است و آب موجود در آن به صورت مولكولی و هیدروكسیل است.نسبت مقدار این دونوع آب در پرلیت به میزان فراوانی اكسید كلسیم و منیزیم بستگی دارد. پرلیتها ناپایدار هستند وبا گذشت زمان شروع به تبلور میكنند وسپس خاصیت اصلی خود را از دست میدهند. بیشتر پرلیتهای مرغوب به دورانهای سوم و چهارم زمین شناسی تعلق دارد.

پرلیت نوعی سنگ سیلیکونی حاصل از گدازه ای آتشفشانی است که طی سوابق به دست آمده از قرن سوم پیش از میلاد شناخته شده و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود در سال 1940 در آمریکا و در سال 1946 در اروپا مورد بهره برداری قرار گرفته.

امروزه پرلیت در صنایع مختلف از جمله :

ساختمان – نفت – پتروشیمی – نساجی – فیلتراسیون – نظامی – کشاورزی و ... کاربردهای فراوانی دارد.

خواص فیزیکی پرلیت

رنگ

سفید

نقطه ذوب

C 1350 – 1280

رطوبت آزاد

5/0

گرمای ویژه

Btu/lb F 2/0

PH

0/8 – 5/6

مساحت سطح ویژه

m/g 5/3

ضریب انکسار

5/1

آهن محلول

Ppm 3/8

جرم مخصوص پرلیت raw

4/2 – 2/2

نفوذپذیری

Darci 4 – 3

دانسیته توده (پرلیت expand)

Kg/m 400 – 32

جذب آب رئال

Gr100ml600

نقطه نرمی expand

C 1100 – 870

حلالیت

در بازهای غلیظ داغ: محلول، در محلول یک نرمال سود: نسبتا محلول (10%>) در اسیدهای معدنی یک نرمال: کمی محلول (30%>) در آب یا اسیدهای ضعیف : بسیار کم محلول (1%>)

پرلیت منبسط شده:

سنگ پرلیت رانخست خرد كرده سپس دانه بندی می نمایند .آنگاه پرلیت دانه بندی شده را ابتدا به بخش پیش گرم و ازآنجا به داخل كوره هدایت میگردد. دمای داخل كوره بین 1100 تا 1700 درجه سانتیگراد است وبر پایه تركیب شیمیائی و میزان آب موجود در پرلیت تنظیم میشود.پرلیت در داخل كوره منبسط شده و به كمك جریان هوا به طرف بالا رسانده می شود و مواد زاید به طرف پائین كوره سقوط میكنند .

لینک کمکی