فایل ورد (word) بررسی دوام بتن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسی دوام بتن دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسی دوام بتن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسی دوام بتن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسی دوام بتن :

فایل ورد (word) بررسی دوام بتن

دوام بتن

تا كنون طراحان سازه های بتنی بیشتر به مشخصات مقاومتی این ماده علاقه مند بوده اند ولی به دلایل گوناگون ، انها اكنون می باید برای دوام بتن نیز اهمیت ویژه ای قائل شوند .

عموما آب در تمام شكلهای اسیب دیدگی بتن دخالت دارد و در اجسام متخلخل معمولا میزان تراوایی جسم ( در برابر آب ) شدت اسیب دیدگی را تعیین می نماید .

تعریف

عمر خدمت دهی طولانی مترادف با دوام در نظر گرفته می شود.

دوام بتن سیمان پرتلند به توانایی آن برای مقاومت در برابر عوامل هوازدگی ، حمله شیمیایی ، سایش و یا هر فرآیندی كه موجب آسیب دیدگی شود ، گفته می شود . بنابراین ، بتن بادوام ، بتنی است كه شكل اولیه ، كیفیت و قابلیت خدمت دهی خود را در شرایط محیطیش حفظ كند .

اهمیت

در حال حاضر ، عموما پذیرفته شده است كه در طراحی سازه ها ف می باید مشخصات دوام مصالح مورد نظر ، همانند سایر مشخصات و ویژگی های آن ، نظیر خواس مكانیكی و هزینه و قیمت اولیه ، مورد ارزیابی قرار گیرد . در ابتدا ، دوام بیشتر از نقطه نظر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی ان مد نظر قرار می گیرد . افزایش روز افزون هزینه های تعمیر و جایگزینی سازه ها ف ناشی از خرابی مصالح ، بخش عمده ای از كل بودجه ساختمان سازی را به خود اختصاص می دهد . به عنوان مثال ، تخمین زده شده است كه در كشورهای صنعتی بیش از 40 درصد كل منابع صنعت ساختمان در قسمت تعمیر و نگهداری سازه های موجود و كمتر از 60 درصد ان برای احداث ساختمانهای جدید بكار گرفته می شود . بهای روز افزون جایگزینی ها در سازه ها ، و تاكید فزاینده بر هزینه های مصرفی در طی طول عمر سازه به جای هزنیه های مصرفی اولیه آن مهندسان را مجبور می كند كه دوام را جدی بگیرند.

لینک کمکی