فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این فایل به صورت فایل PDF (پی دی اف) ارائه میگردد

 فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک دارای 60 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در PDF می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پی دی اف فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک :

فایل ورد (word) تحقیق زهكشی و بهسازی خاک

تولید فراوان خوار‌وبار و فرآورده‌های كشاورزی در بخشهایی از كره زمین و نیاز نومیدانه به آن در بخشهای دیگر، اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ویژه‌ای پدید آورده است. به طوری كه نه تنها سرنوشت سیاسی ـ اقتصادی كشورهای نیازمند به وسیله كشورهای صنعتی رقم می‌خورد، بلكه زندگی روزمره مردم سرزمینهای وابسته نیز به تصمیماتی بستگی یافته كه در كشورهای سلطه‌گر گرفته می‌شود.

تقسیم جهان به اكثریت نیازمندان و گرسنگان مصرف كننده و اقلیت تولید كننده مواد غذایی، گسترده شدن هر روزه فاصله ناپیمودنی تولید و انباشت انبوه فرآورده‌های كشاورزی از سویی و فقر پایدار از سوئی دیگر، به فاجعه‌ای آن چنان دردناك انجامیده، كه بحران ناشی از آن، بازتابهای عمیقی را در در سراسر جهان به وجود آورده و پیامدهای نگران كننده‌ای به بار خواهد آورد.

))شورای جهانی تغذیه وابسته به سازمان ملل(( در گزارشهای سال 1974 و 1981 اعلام می‌كند كه 65 كشور جهان سوم تا پایان قرن بیستم از تغذیه مردم خود كاملاً ناتوان خواهند شد، همین گزارش می‌افزاید: «هم اكنون در جهان، 200 میلیون كودك كمتر از 5 سال، از سوء تغذیه و گرسنگی رنج می‌برند.

طبق ارقام هراس آوری كه در »كنفرانس روز جهانی تغذیه» (اكتبر 1981) اعلام شد، در هر 2 ثانیه یك كودك بر اثر گرسنگی تلف می‌شود و تنها در امریكای لاتین سالانه یك میلیون كودك جان خویش را به دلیل گرسنگی از دست می‌دهند.بدین سان در حالی كه جهان پیشرفته با مسایل مازاد تولید خویش روبرو است، بی‌غذایی و بدغذایی در كشورهای جهان سوم، به شكار مرگبار انسانها ادامه می‌دهد. در جهانی كه اجساد باد كرده كودكان آسیایی و آفریقایی كه از گرسنگی، به مرگی دردناك مرده‌اند حتی در شهرهای بزرگ كشورهای عقب افتاده، منظره‌ای عادی و معمولی است، در جهانی كه بی‌غذایی و سوء تغذیه داغ خویش را بر چهره ملل كشورهای جهان سوم نقش كرده است و انواع بیماریهای ناشی از سوء تغذیه و كمبود مواد غذایی، همراهان جدایی ناپذیر انسان گرسنه شده‌اند، ایالات متحده امریكا با مشكل تولید اضافی غلات روبرو است.

پژوهشهای علمی نشان می‌دهد، كه از سال 1931 تا كنون مقدار غذای سرانه نه تنها افزایش نیافته، بلكه طی دهه گذشته كاهش هم یافته است.

تا دو قرن پیش و قبل از بهره‌گیری از نتایج انقلاب صنعتی دوم در كشاورزی، بسیاری از كشورهای آسیایی و آفریقایی، خود، تولید كنندگان اصلی و صادر كنندگان محصولات كشاورزی اعم از غذایی و صنعتی بوده‌اند. از قرن 15 تا اواخر قرن نوزدهم میلادی سیاست استعماری كشورهای اروپای غربی بر این بود كه كشورهای زیر سلطه آسیایی و آفریقایی و آمریكای لاتین، به امر كشاورزی تك پایه‌ای اشتغال داشته و اروپای غربی به تولید صنعتی بپردازد. این تقسیم كار جهانی، كشورهای زیر سلطه را به تولید كنندگان محصولات كشاورزی تبدیل كرد، به این ترتیب، كشورهای زیر سلطه نه تنها مواد غذایی مورد نیاز دنیای صنعتی آن روزگار را تأمین می‌كردند، بلكه تولید كننده مواد اولیه كارخانه‌های تولیدی اروپای غربی نیز بوده‌اند.

اگر هدف خودکفایی کشاورزی باشد ، تأمین آن جز از طریق افزایش سطح زیر کشت ویا افزایش عملکرد و یا هر دو ، امکان پذیر نیست و جهت دست یابی به این آرمان ،اجرای شبکه های زهکشی در صورتی که سایر عوامل تولید در موقعیت بهینه و مطلوبی

باشند ، به این هدف کمک می کند ولی در صورتی که زهکشی را بدون توجه به سایر عوامل تولید مورد توجه قرار داده و چنان پنداریم که کمبودها و نواقص و معایب سایر عوامل نیز با گذاردن چند تمبوشه درخاک بر کنار می شود ،اشتباه بزرگی را مرتکب شده ایم .

بنابراین طرح زهکشی هنگامی موفق خواهد شد که بخشی از یک طرح توسعه کشاورزی ویا توسعه اقتصادی باشد .

لینک کمکی