فایل ورد (word) بررسي توزيع زماني بارش هاي روزانه با روش منحني هاي بارش نرمال (NRC) (مطالعه موردي: ايستگاه اهر)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي توزيع زماني بارش هاي روزانه با روش منحني هاي بارش نرمال (NRC) (مطالعه موردي: ايستگاه اهر) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي توزيع زماني بارش هاي روزانه با روش منحني هاي بارش نرمال (NRC) (مطالعه موردي: ايستگاه اهر)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي توزيع زماني بارش هاي روزانه با روش منحني هاي بارش نرمال (NRC) (مطالعه موردي: ايستگاه اهر)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي توزيع زماني بارش هاي روزانه با روش منحني هاي بارش نرمال (NRC) (مطالعه موردي: ايستگاه اهر) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

در این پژوهش، با استفاده از آمار روزانه ایستگاه هواشناسی اهر به بررسی منحنی های بارش نرمال پرداخته شد. برای این منظور، مقدار بارش روزانه به همراه تعداد روزهای بارانی به صورت تراکمی در نظر گرفته شد و به ترتیب، با x_k و y_k نشان داده شد، آنگاه منحنی های بارش نرمال براساس دو مدل x_k=ay_k exp(by_k ) و x_k=y_k exp[-b(1-y_k )^c ] بسط داده شد، این کار هم برای تمامی روزهای دوره آماری و هم برای هر ماه در طول دوره آماری انجام شد. مقادیر پارامترهای هر مدل و سری مشاهداتی معین به روش بهینه سازی و در نرم افزار اکسل تخمین زده شدند. افزون بر این، چند مدل دیگر ریاضی (از جمله، مدل Hoerl، توانی، نمایی و ...) نیز برای داده های x_k و y_k توسط نرم افزار Curve Expert 1.3 بسط داده شد. از بین مدل های بسط داده شده مدل با کمترین مقدار RMSE و بیشترین مقدار R^2 به عنوان مناسب ترین مدل معرفی گردید. نتایج نشان داد که تقریبا در همه موارد، مدل x_k=y_k exp[-b(1-y_k )^c ] کمترین مقدار RMSE و بیشترین مقدار R^2 را دارا بود و به عنوان مناسب ترین مدل برای بسط منحنی های بارش نرمال اهر انتخاب شد. با این حال، در ماه می مدل نمایی سه پارامتری به عنوان مدل مناسب انتخاب گردید. در پرباران ترین و کم-باران ترین ماه های سال، مقادیر RMSE معادل 5507/0 میلی متر در می و 3495/0 میلی متر در اوت و مقادیر R^2 در هر دو ماه معادل 999/0 به دست آمد. در حالت کلی، می توان نتیجه گرفت که در نیمی از روزهای همراه با بارش، کمتر از پانزده درصد کل عمق بارش نازل می شود.

لینک کمکی