فایل ورد (word) تحليل وضعيت کاربري اراضي با استفاده از مدل SWOT (مطالعه موردي: ناحيه دو منطقه 6 شهر تهران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) تحليل وضعيت کاربري اراضي با استفاده از مدل SWOT (مطالعه موردي: ناحيه دو منطقه 6 شهر تهران) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) تحليل وضعيت کاربري اراضي با استفاده از مدل SWOT (مطالعه موردي: ناحيه دو منطقه 6 شهر تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) تحليل وضعيت کاربري اراضي با استفاده از مدل SWOT (مطالعه موردي: ناحيه دو منطقه 6 شهر تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) تحليل وضعيت کاربري اراضي با استفاده از مدل SWOT (مطالعه موردي: ناحيه دو منطقه 6 شهر تهران) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

استفاده بهینه از زمین و برنامه ریزی کاربری اراضی شهری، یکی از مسایل مهم و اساسی در نظام برنامه ریزی می باشد و باید با هدایت آگاهانه توسعه شهر، از رشد بی رویه شهرها و اتلاف بیهوده زمین های کشاورزی جلوگیری کرد و با توجه به اهمیت و ضرورت بحث برنامه ریزی کاربری اراضی شهری و مشکلات فراوان شهرهای امروزی، لازم است از روش ها و ابزار جدیدی که بتوانند در تصمیم گیری به برنامه ریزان کمک کنند، استفاده نمود. ازجمله این روش ها تحلیل SWOT است. گام اول در مراحل برنامه ریزی استراتژیک تعیین رسالت، اهداف و ماموریت های سازمان است و پس ازآن می توان از طریق تحلیل SWOT که یکی از ابزارهای تدوین استراتژی است، برای سازمان استراتژی طراحی کرد که متناسب با محیط آن باشد. با استفاده از این تحلیل این امکان حاصل می شود که اولا به تجزیه تحلیل محیط های داخلی و خارجی پرداخته و ثانیا تصمیمات استراتژیکی اتخاذ نمود که قوت های سازمان را با فرصت های محیطی متوازن سازد. ناحیه دو منطقه شش تهران محدوده موردمطالعه این طرح می باشد. دلیل انتخاب این محدوده استقرار کاربری های فرا ناحیه ای، فرا منطقه ای و حتی فرا شهری در این ناحیه است که این امر دارای مزایا و معایب مختلف می باشد. این طرح نشان می دهد که به دلیل استقرار فعالیت های تجاری واداری وسیع در ناحیه میزان کاربری مسکونی از میزان استاندارد کمتر بوده و میزان آن نیز در حال کاهش است؛ بنابراین باید در برنامه ریزی برای این ناحیه بر حفظ جمعیت ساکن در واحدهای مسکونی این ناحیه تاکید شود.

لینک کمکی