فایل ورد (word) کاربرد خاک اره اصلاح شده با KMnO4 در حذف رنگينه متيلن بلو از نمونه هاي آبي در سيستم ناپيوسته

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) کاربرد خاک اره اصلاح شده با KMnO4 در حذف رنگينه متيلن بلو از نمونه هاي آبي در سيستم ناپيوسته دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) کاربرد خاک اره اصلاح شده با KMnO4 در حذف رنگينه متيلن بلو از نمونه هاي آبي در سيستم ناپيوسته  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) کاربرد خاک اره اصلاح شده با KMnO4 در حذف رنگينه متيلن بلو از نمونه هاي آبي در سيستم ناپيوسته،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) کاربرد خاک اره اصلاح شده با KMnO4 در حذف رنگينه متيلن بلو از نمونه هاي آبي در سيستم ناپيوسته :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات :14

چکیده مقاله:

تعریف مساله: رنگینه متیلن بلو از جمله آلاینده های صنعتی می باشد که در پساب صنایع مختلف از جمله پساب صنایع نساجی، کاغذ، لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد. تماس مداوم و دراز مدت با آن برای انسان باعث افزایش ضربان قلب، استفراغ، شوک، سیانوز، یرقان و غیره در بدن می شود. روش حل: در این پژوهش جذب متیلن بلو از محلول آبی توسط خاک اره اصلاح شده با KMnO4 به عنوان جاذب موثر و مطالعه اثر پارامترهای مهم مانند pH، زمان تماس، غلظت اولیه متیلن بلو، مقدار جاذب و دما بر کارایی فرآیند جذب و تعیین ایزوترم جذب مناسب و پارامترهای سینتیکی و ترمودینامیکی فرایند جذب مورد بررسی قرار گرفت. خلاصه ای از نتایج: نتایج حاصل حاکی از آن است که با افزایش pH، میزان جذب متیلن بلو بیشتر شده و میزان حذف بهینه این رنگینه (36/96%) در pH محیط آبی رنگینه متیلن بلو با غلظت اولیه (mg/L 100) به دست آمد. همچنین مطالعات نشان داد که سینتیک فرایند جذب از مدل سینتیک شبه درجه دو با ضریب همبستگی 999/0 R2> و داده های تعادلی از مدل ایزوترمی لانگمیر با ضریب همبستگی 9982/0 و حداکثر ظرفیت جذب تک لایه ای100 mg/L پیروی می کند. از لحاظ ترمودینامیکی واکنش گرماگیر بوده و با افزایش دما بی نظمی افزایش می یابد. نتیجه گیری: در مجموع نتایج مشخص ساخت که می توان از خاک اره اصلاح شده با KMnO4 به عنوان یک جاذب موثر، سریع و ارزان در جهت حذف رنگینه متیلن بلو از محلول های آبی استفاده کرد.

لینک کمکی