فایل ورد (word) ارتقاء سرزندگي با تاکيد بر مولفه هاي هويت بخش به منظور دستيابي به محله پايدار ( محله ارگ شهر مشهد مقدس )

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ارتقاء سرزندگي با تاکيد بر مولفه هاي هويت بخش به منظور دستيابي به محله پايدار ( محله ارگ شهر مشهد مقدس ) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ارتقاء سرزندگي با تاکيد بر مولفه هاي هويت بخش به منظور دستيابي به محله پايدار ( محله ارگ شهر مشهد مقدس )  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ارتقاء سرزندگي با تاکيد بر مولفه هاي هويت بخش به منظور دستيابي به محله پايدار ( محله ارگ شهر مشهد مقدس )،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ارتقاء سرزندگي با تاکيد بر مولفه هاي هويت بخش به منظور دستيابي به محله پايدار ( محله ارگ شهر مشهد مقدس ) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس سالانه بين المللي عمران، معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

شهر و شهروند صورت متداول در حال تاثیرگذاری بر یکدیگر می باشند. مولف که سبب می گردد هم بستگی و دل بستگی شهروندان نسبت به محیط پیرامونی خود بیشتر گردد، خاطرات، شخصیت و هویت فضا می باشد. شهروندان در فضاهایی حضور پیدا می کنند که لذت و بهره کافی را از آنجا ببرند. لذا سرزندگی فضا تا حد زیادی منوط به ماهیت فضا می باشد. فضای شهری با هویت، خاستگاه حضور شهروندان و بروز مناسب ترین رفتارهاست. محلات به عنوان فضای زیست شهروندان جایگاه ویژه ای را در ذهن افراد دارد. محلات پایدار متضمن زندگی مناسب برای شهروندان می باشد از سوی دیگر پایداری آن مستلزم حضور، برخورد و رفتار مناسب و حس تعلق به محیط می باشد. سیستم مناسب در محیطی محقق می گردد که شور و شعف زندگی در جریان بود و شهروند خاطرات خود را در آن رقم بزند. این مهم نشان می دهد سرزندگی در فضاهای با هویت شهری سبب ایجاد مناسب ترین فضاها می گردد. محله ارگ یکی از باسابقه در این محلات شهر مشهد فضایی فعال، پویا و سرزنده که یادآور خاطرات جمعی و فردی برای مردم به مشهد می باشد. ساخت بناهای عظیم بدون در نظر گرفتن زمینه این محدوده، تخریب بناها و عدم مرمت بناهای باارزش تاریخی فرهنگی در این محل، که باعث تنزل هویت و کیفیت های محیطی مانند سرزندگی شده است اما با این وجود هنوز هم در نقاطی از این محل، پتانسیل های ویژه ای در راستای حفظ و ارتقای هویت از دست رفته محله وجود دارد. پژوهش حاضر بر آنست که معیارهای هویت بخش و موثر بر سرزندگی محله پایدار را شناسایی و با تاکید بر مولفه های هویت و راستای ارتقای سرزندگی در محله ارگ بپردازد. روش تحقیق این پژوهش با توجه به ماهیت پژوهش که تحلیلی - توصیفی می باشد از مطالعات کتابخانه ای و اسنادی برای دستیابی به اطلاعات جامع از روش هایی مانند برداشت میدانی، پرسش نامه برای تدقیق موضوع استفاده گردیده است.

لینک کمکی