فایل ورد (word) ارزيابي آسيب پذيري بافت فرسوده شهرها در برابر زلزله با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) ارزيابي آسيب پذيري بافت فرسوده شهرها در برابر زلزله با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) ارزيابي آسيب پذيري بافت فرسوده شهرها در برابر زلزله با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) ارزيابي آسيب پذيري بافت فرسوده شهرها در برابر زلزله با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) ارزيابي آسيب پذيري بافت فرسوده شهرها در برابر زلزله با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس سالانه بين المللي عمران، معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

بافت های فرسوده شهری و سکونتگاههای حاشیه ای و غیر استاندارد در کشورهای در حال توسعه بنا به دلایلی از قبیل عدم رعایت معیارهای مطلوب و مهندسی در ساخت بنا، شبکه ارتباطی ناکارآمد و عدم وجود تاسیسات و تجهیزات شهری، پیش از سایر بافت های شهری در معرض خطر زلزله قرار دارد. از این رو ضرورت کاهش آسیب پذیری شهر در برابر سوانح و حوادث یکی از اهداف اصلی برنامه ریزی کالبدی و برنامه ریزی شهری محسوب می گردد. نشیه دیگر، بافت های فرسوده شهری به دلیل نوع و میزان فرسودگی و امکان تخریب پذیری بالا، در مراتب برنامه ریزی و مداخلات مدیریت بحران شهری، مورد توجه ویژه قرار دارند که ضرورت پرداخت به این مهم، مرکز پژوهش حاضر را نیز تشکیل می دهد. در این تحقیق سعی شده است آسیب پذیری ناشی از وقوع بحران های طبیعی نظیر زلزله در بافت های فرسوده مورد بررسی قرار گیرد. و در این میان بافت فرسوده محله آبکوه شهر مشهد مقدس با تاکید بر زلزله جهت ارزیابی آسیب پذیری مورد توجه قرار گرفته است. در این پژوهش با توجه به ماهیت موضوع به روش توصیفی - تحلیلی و اطلاعات مورد نیاز نیز از طریق تکمیل پرسش نامه و مطالعات میدانی تهیه گردید. در این پژوهش ابتدا به شرایط ویژه بافت محله آبکوه چه زمینه آسیب پذیری آن را در برابر سوانح طبیعی فراهم کرده، بی توجه گردیده است به شاخص های موثر در آسیب پذیری بافت تعریف و پس از وزن دهی و اولویت بندی آن ها با استفاده از روش تحلیل سلسله مراتبی AHP ، نقشه آسیب پذیری محله با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS ارایه می گردد. نتایج تحقیق نشان گر آسیب پذیری بالای بافت فرسوده محله آبکوه که حدود 65% از مساحت آن را در بر گرفته است می باشد.

لینک کمکی