فایل ورد (word) امکانسنجي استفاده از پوسته دوجداره در ساختمانهاي اداري (نمونه موردي: ساختمان اداره گاز شهر ايلام)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) امکانسنجي استفاده از پوسته دوجداره در ساختمانهاي اداري (نمونه موردي: ساختمان اداره گاز شهر ايلام) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) امکانسنجي استفاده از پوسته دوجداره در ساختمانهاي اداري (نمونه موردي: ساختمان اداره گاز شهر ايلام)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) امکانسنجي استفاده از پوسته دوجداره در ساختمانهاي اداري (نمونه موردي: ساختمان اداره گاز شهر ايلام)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) امکانسنجي استفاده از پوسته دوجداره در ساختمانهاي اداري (نمونه موردي: ساختمان اداره گاز شهر ايلام) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس سالانه بين المللي عمران، معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

از مهم ترین موضوعاتی که در چند دهه اخیر مورد توجه اکثر کشورهای صنعتی پیشرفته قرار گرفته است، با بحث جلوگیری از اتلاف انرژی به دلیل کاهش ذخایر انرژی جهان و محدود بودن ذخایر فسیلی و آلودگی های ناشی از آن است. به دلیل آنکه بیشترین انرژی مصرفی خصوصا در ایران در بخش ساختمان است، استفاده از روش های انفعالی و ساختمان و انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی در طراحی های غیرفعال ساختمانی مورد استقبال محققین قرار گرفت. یکی از سیستم های انفعالی در ساختمان پوسته دوجداره است. پوسته دوجداره درواقع نماهای دوجداره از یک نمای خارجی، یک فضای میانی و یک نمای داخلی تشکیل شده است. این نماها علاوه بر ایجاد آسایش حرارتی و بصری، بر میزان مصرف انرژی بنا نیز می توانند موثر باشند. در این مقاله به بررسی ساختمان اداری شرکت گاز شهر ایلام آن پرداخته می شود. جداره قدیمی این ساختمان با جداره ای جدید پوشانده شده است. برای بررسی آن، توسط نرم افزار شبیه ساز دیزاین بیلدر به آنالیز تاثیر پوسته های قدیمی و جدید این ساختمان بر میزان مصرف انرژی پرداخته شده است. در نهایت یک نمای دو پوسته متداول و اصولی نیز در این ساختمان پس گردیده و با مقایسه آن با جداره فعلی بنا، یک حالت بهینه نتیجه گرفته شده است. نمای موجود ساختمان به دلیل وجود لایه هوا بین دوجداره تاثیر مثبتی بر میزان مصرف انرژی دارد. این جداره در مقایسه با پوسته های دوجداره مرسوم در میزان مصرف انرژی سرمایشی و گرمایشی اختلافاتی دارد. براساس شبیه سازی انجام شده توسط دیزاین بیلدر پوسته های دوجداره متداول هرچند که بار گرمایشی ساختمان را پایین می آورد اما در میزان مصرف انرژی سرمایشی تاثیر مثبتی ندارند.

لینک کمکی