فایل ورد (word) برسي تحليلي و ارزيابي اصولي و معيارهاي شناسايي مکان هاي تجاري با رويکرد تراکم جمعيت (مطالعه موردي : مرکز خريد سيتي سنتر مهزيار ، اهواز)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) برسي تحليلي و ارزيابي اصولي و معيارهاي شناسايي مکان هاي تجاري با رويکرد تراکم جمعيت (مطالعه موردي : مرکز خريد سيتي سنتر مهزيار ، اهواز) دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) برسي تحليلي و ارزيابي اصولي و معيارهاي شناسايي مکان هاي تجاري با رويکرد تراکم جمعيت (مطالعه موردي : مرکز خريد سيتي سنتر مهزيار ، اهواز)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) برسي تحليلي و ارزيابي اصولي و معيارهاي شناسايي مکان هاي تجاري با رويکرد تراکم جمعيت (مطالعه موردي : مرکز خريد سيتي سنتر مهزيار ، اهواز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) برسي تحليلي و ارزيابي اصولي و معيارهاي شناسايي مکان هاي تجاري با رويکرد تراکم جمعيت (مطالعه موردي : مرکز خريد سيتي سنتر مهزيار ، اهواز) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس سالانه بين المللي عمران، معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

از مهم ترین خصیصه های مهم اقتصاد پویا و سالم توزیع عادلانه امکانات و ثمرات توسعه در میان اکثر جمعیت است. با توجه به افزایش جمعیت شهرهای ایران بخصوص در شهرهای بزرگ موجب افزایش تقاضا برای خدمات و کالاهای عمومی شده است. مراکز تجاری، ساختمان های نو ساختی هستند که به منظور رفع نیاز خریداران و بهبود وضع اقتصاد مشترک میان چند صنف ایجاد می گردد. بنابراین برنامه ریزان برای آن ها لازم و طبیعی بود و در این خصوص توجه به مسایل اقتصادی، اجتماعی، مهندسی، مالی، حقوقی، اقتصادی، فرهنگی، ترایکی و غیره دارای اهمیت بسیاری می باشد. اختصاص فضا به مراکز تجاری بزرگ و کلان شهری مانند اهواز با توجه به وجود دلایل مختلفی همچون حجم بالای جمعیت و کمبود زمینه های مناسب و همچنین هم جواری با کاربری های مختلف با یکدیگر از موضوعات مهمی است که مورد توجه برنامه ریزان و برنامه ریزی شهری می باشد. انتخاب مکانی مناسب جهت ساخت مراکز تجاری بزرگ در سطح یک شهر کمک بزرگی به شهروندان جهت دسترسی راحت و صمیمی به این مراکز می باشد همچنین باعث کاهش بار ترافیکی ناشی از این گونه سفرهای شهری می باشد. در این مقاله تلاش شده است به شیوه پژوهشی و بهره گیری از راهکارهای ترکیبی، روش جمع آوری اطلاعات و بازدیدهای می دانی و مطالعات کتابخانه ای باتوجه به عوامل موثر در مکان یابی مراکز تجاری بزرگ، معیارهای مختلف مکان یابی این نوع کاربری را شناسایی شده و سپس براساس ماهیت و تاثیر آن ها در احداث یک مرکز تجاری جدید، روش مناسب جهت مکان یابی این نوع کاربری فراهم شود. در این مورد پس از ارزیابی معیارهای موثر در مکان یابی مرکز خرید مهزیار به عنوان مطالعه موردی و با مقایسه معیارهای موجود در تعیین دقت مکان یابی، نتایج به دست آمده نشانگر آنست که با وجود عملکرد زنان ناحیه ای، مکان یابی این مرکز خرید به درستی انجام شده است.

لینک کمکی