فایل ورد (word) توانمند سازي وساماندهي بافت فرسوده شهري در جهت کاهش بلاياي طبيعي(زلزله) نمونه موردي : شهر پيرانشهر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) توانمند سازي وساماندهي بافت فرسوده شهري در جهت کاهش بلاياي طبيعي(زلزله) نمونه موردي : شهر پيرانشهر دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) توانمند سازي وساماندهي بافت فرسوده شهري در جهت کاهش بلاياي طبيعي(زلزله) نمونه موردي : شهر پيرانشهر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) توانمند سازي وساماندهي بافت فرسوده شهري در جهت کاهش بلاياي طبيعي(زلزله) نمونه موردي : شهر پيرانشهر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) توانمند سازي وساماندهي بافت فرسوده شهري در جهت کاهش بلاياي طبيعي(زلزله) نمونه موردي : شهر پيرانشهر :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس سالانه بين المللي عمران، معماري و شهرسازي

تعداد صفحات :8

چکیده مقاله:

مخاطرات طبیعی یکی از مهم ترین عوامل انهدامی سکونتگاههای انسانی است است. یکی از موضوعات مهمی که بیشتر شهرهای بزرگ جهان با آن روبه رو هستند، موضوع حوادث طبیعی است. با توجه به ماهیت غیر مترقبه بودن این حوادث بر لزوم اتخاذ سریع و صحیح تصمیم ها و اجرای عملیات، مبانی نظری و بنیادی تاراج دانشی را تحت عنوان مدیریت بت به وجودآمده است. شهر پیرانشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و قرار گرفتن در بین رشته کوه های زاگرس و وجود رودخانه ها از یک طرف و قرار گرفتن بر روی گسل از طرف دیگر دارای آسیب پذیری فراوان در برابر بلایای طبیعی می باشد. مورد دیگری که سبب تشدید آسیب پذیری بافت های فرسوده این شهر می باشد، وجود بافت های خودرو و قدیمی در دل شهر می باشد که عموما از خانه های یک طبقه بعد طبق با زیر بنای کم که به صورت متراکم در کنار یکدیگر ساخته شده اند تشکیل یافته است. این خانه ها مطابق استانداردهای فنی نبود و ایستایی لازم در برابر زلزله را ندارد. مشکل دیگر این بافت ها دسترسی نامناسب در محدوده آن ها می باشد که امدادرسانی به ساکنان آن ها پس از وقوع بلایای طبیعی را مشکل می سازد و می تواند با جهانی شدن شرایط فاجعه انسانی را دامن بزند. این مقاله سعی دارد به سوالات زیر پاسخ دهد: 1- چه اقداماتی می تواند در سامان دهی و توانمند سازی بافت فرسوده پیرانشهر در برابر بلایای طبیعی راهگشا باشد 2-با توجه به ویژگی های کالبدی و فضای کارکردی شهر پیرانشهر چگونه می توان به توانمند سازی مدیریت بحران زلزله در آن کمک کرد در این مقاله با رویکرد توصیفی تحلیلی و با بررسی میدانی فرایند توانمند سازی و سامان دهی بافت فرسوده در جهت کاهش بلایای طبیعی (زلزله) را در شهر پیرانشهر مورد مطالعه قرار داد. از یافته های این تحقیق می توان به کاهش اثرات و صدمات ناشی از حوادث طبیعی به طور اخص جوکار بود مدیریت صحیح اشاره نمود که به همچنین در بررسی و تجزیه و تحلیل داده ها نیز از ابزار GIS استفاده شده است .

لینک کمکی