فایل ورد (word) بررسي اثر فاكتورهاي هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روي رشد و تكثير سلولهاي اپي تليال پوست رت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي اثر فاكتورهاي هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روي رشد و تكثير سلولهاي اپي تليال پوست رت دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي اثر فاكتورهاي هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روي رشد و تكثير سلولهاي اپي تليال پوست رت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي اثر فاكتورهاي هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روي رشد و تكثير سلولهاي اپي تليال پوست رت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي اثر فاكتورهاي هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روي رشد و تكثير سلولهاي اپي تليال پوست رت :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : كومش

تعداد صفحات :9

سابقه و هدف: به علت تماس فراوان بافت اپی تلیال با محیط خارج میزان آسیب آن فراوان است. امروزه برای درمان آسیب های این بافت از روش های متفاوتی استفاده می شود ولی در سوختگی های شدید و عمقی امكان درمان كامل وجود ندارد. هدف این مطالعه بررسی اثر فاكتورهای هورمون رشد و مشتق از پلاكت بر روی رشد و تكثیر سلول های اپی تلیال پوست رات است. مواد و روش ها: در این مطالعه تجربی سلول های اپی تلیال از موش 1 روزه، با روش استاندارد dulgos به دست آمد. كراتینوسیت های مجزا شده را به مدت 7 روز در داخل فلاسك 75 كشت داده، سپس مدت 6 روز در معرض دوزهای متفاوت فاكتورهای PDGF و GH قرار داده شدند. در نهایت تكثیر سلولی با استفاده از تست MTT و نرم افزارهای استاندارد مورد بررسی قرار گرفتند. یافته ها: سلول های جدا شده از پوست حیوان در محیط آزمایشگاه قابلیت تكثیر را داشتند. هر دو فاكتور تكثیر سلولی را افزایش داده اما اثرات تكثیری آن ها با هم متفاوت بود. فاكتور PDGF ماكزیمم تاثیر خود را در دوز 100 نانوگرم داشته اما GH ماكزیمم تاثیر را در دوز 10 نانوگرمی داشته است. اما اثر تكثیری آن در مقایسه با PDGF كم تر بوده است. در برخی از دوزها تعداد سلولی كاهش یافته و به نظر می رسد این فاكتورها می توانند اثرات سمی نیز بر روی سلول ها داشته باشند. نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان می دهد كه فاكتورهای PDGF و GH باعث تكثیر سلول های اپی تلیال پوست در محیط كشت می شوند. هم چنین اثر PDGF بر روی تكثیر سلولی بسیار قابل توجه تر از GH است و GH نمی تواند به عنوان یك محرك قوی تكثیر سلول اپی تلیال عمل نماید.
كلید واژه: کشت سلول، کراتینوسیت، GH ,PDGF

لینک کمکی