فایل ورد (word) آزمون نظريه مقداري پول در ايران و بررسي اثر بخشي سياست تثبيت قيمتها با استفاده از مدل هاي گارچ

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) آزمون نظريه مقداري پول در ايران و بررسي اثر بخشي سياست تثبيت قيمتها با استفاده از مدل هاي گارچ دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) آزمون نظريه مقداري پول در ايران و بررسي اثر بخشي سياست تثبيت قيمتها با استفاده از مدل هاي گارچ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) آزمون نظريه مقداري پول در ايران و بررسي اثر بخشي سياست تثبيت قيمتها با استفاده از مدل هاي گارچ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) آزمون نظريه مقداري پول در ايران و بررسي اثر بخشي سياست تثبيت قيمتها با استفاده از مدل هاي گارچ :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه اقتصادي

تعداد صفحات :24

مساله تورم و علل پدیده آورنده آن یکی از بحث های بسیار مهم در اقتصاد است. یکی از تئوری هایی که سعی در تفسیر پدیده تورم دارد نظریه مقداری پول می باشد. این نظریه بیان می دارد که میان میزان نقدینگی و سطح عمومی قیمتها رابطه خطی وجود دارد. این مقاله به آزمون نظریه مقداری پول در ایران می پردازد. همچنین با توجه به اینکه دولت ایران چند سالی است که سیاست تثبیت قیمتها را پیش گرفته، این نوشتار سعی در تبیین نقش این سیاست در کاهش میزان تورم دارد. نتایج این تحقیق حاکی از آن است که هر چند رابطه بین نقدینگی و تورم در ایران یک به یک نیست؛ اما بین این دو متغیر در این کشور رابطه معنی داری وجود دارد. نکته دیگر اینکه طبق نتایج تحقیق، بین میزان نااطمینانی تورمی و میزان تورم، رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد؛ لذا می توان انتظار داشت که دولت بتواند از طریق اجرای سیاست تثبیت قیمتها نااطمینانی تورمی را تا حدودی کنترل کند و از این طریق به کاهش نرخ تورم کمک نماید.
كلید واژه: نظریه مقداری پول، اثر موازنه و افقی (پول)، عرضه و تقاضا، تورم، مدل های گارچ، نقدینگی

لینک کمکی